Ucuz Güneş Gözlüğü Takmak Zararlı mı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ucuz Güneş Gözlüğü Takmak Zararlı mı?

Güneş gözlüğü konusunda uzun yıllar kandırılmış olabiliriz. Yakın zamana kadar dünyaca ünlü güneş gözlüğü markalarına ait olan gözlüklerden bir tanesini alırken ufak bir servet ödemek zorunda kalıyorduk. Ancak teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte bu gözlüklerin replikaları yapılarak ucuz güneş gözlükleri olarak satılmaya başlandılar. Üstelik orijinallerinden ayırt etmek bile bazı modeller için neredeyse imkansızdı.

Ucuz güneş gözlükleri günümüzde insanlar tarafından ciddi anlamda tercih edilmekteler. Bu durum elbette Ray-Ban, Police gibi çok pahalıya satılan gözlük firmalarını vurdu. Gözlük almak isteyenler bunu yapmadan önce ucuza satılan gözlükler ile pahalı olanları karşılaştırmaya başladılar ve gördüler ki aslında çok da büyük farklar yok. Güneş gözlüğü sektörü yıllarca insanları sömürdü. Çünkü büyük markaların pahalı satılan gözlüklerinin yanında ikinci bir seçenek mevcut değildi. Hatta insanların ucuz güneş gözlükleri aldığını görüp panikleyen firmalar parayla tuttukları göz doktorlarını kendi reklamlarında kullanmaya başladılar. Verilen mesaj kesindi. Ucuz gözlükler gözünüzü bozar. Buna itiraz etmek saçma olacaktır ancak bir güneş gözlüğü için 4 bin 5 bin lira paralar vermek pek akıllıca değil. İnsanlara bu fiyatlara gözlük satan firmalar satışların düştüğünü gördüklerinde zor durumda kaldılar.

Büyük Gözlük Firmaları Rahatsızlık İçindeler

Büyük firmaların bu kadar rahatsızlık duyması elbette sadece insanların ucuz gözlüklere yönelmeleri değildi. Bu ucuz gözlüklerin arasında replika olarak tabir edilen ve ünlü markaların modellerinin birebir kopyaları olan modellerin satışı da vardı. Üstelik büyük firmaların isimleri ve amblemleri de bu gözlükler üzerinde kullanılıyordu. Bu noktada gözlük firmaları elbette haklılar. Ancak bu durum çok da uzun sürmedi. İnsanların ucuz gözlüğe yönelmeleri ve bunu bir aksesuar olarak satın almaları markaların çok da önemli olmadığının da bir göstergesi oldu. Artık güneş gözlüğü takan sokaktaki insanların büyük bir çoğunluğu ucuz güneş gözlükleri kullanıyorlar ve bunu da saklamak için bir çaba içine girmiyorlar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ucuz Güneş Gözlüğü Takmak Zararlı mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

E-Okur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!