featured
Share

Share This Post

or copy the link

Spor salonlarına gidenler her zamankinden daha fazla dikkat etmeleri gereken çeşitli konular mevcut. Bu yazımızda spor salonlarında dikkat edilmesi gereken konular üzerinde duracağız ve salonlarda nasıl davranılması gerektiğine dair çeşitli yararlı bilgiler vereceğiz.

En Önemli Nokta Hijyen

Spor salonlarında dikkat edilmesi gereken konular arasında en önemli konuyu hijyen oluşturuyor. Salonlara giderken kişisel temizliğe dikkat edilmesi önemli. Hem çalışma öncesinde hem de çalışma sonrasında ellerin yıkanması hem kendimizi hem de diğer insanları korumak demek. Çalışma yaparken dahi belli aralıklarda dezenfektan kullanmak doğru olacaktır.

Maske Kullanımı Nasıl Olmalı?

Spor salonlarında maske kullanmak bazı uzmanlara göre tehlikeli olabiliyor. Çünkü bünye zorlandığı için yüksek oranda havaya ihtiyaç duymakta. Maske bu durumu biraz engelliyor. Bu bakımdan spor salonlarına gitmek isteyenler salonların tenha olduğu zamanları seçebilirler ve bu sayede maske takmadan diğer insanlarla olan mesafelerini koruyarak egzersizlerine devam edebilirler.

Kişisel Eşyalarınızı Kullanın

Egzersiz yaparken bazı durumlarda yüzümüz kullandığımız aletlerle temas etmek durumunda kalabiliyor. Bu noktada ise temas eden bölgeyi korumak için kişisel eşyalarınızı kullanabilirsiniz. Örneğin yüzünüzü bir yastığa dayamadan önce kendi havlunuzu bu yastığın üzerine örtebilirsiniz. Unutmayın ki sizden önce diğer insanlar yüzlerini o yastığa koymuş olacaklardır.

Günlük Kıyafetlerinizi Kullanmayın

Spor salonlarında kullanılan kıyafetlerinizi yolda giymeyin. Egzersiz yaparken sadece salonun içerisinde giymek için kıyafet seçin. Salonda işiniz bittikten sonra bu kıyafetleri bir poşete koyup ağzını bağlayın ve eve ulaştığınızda doğrudan çamaşır makinesine atıp 60 derecelik ısıda yıkayın.

Evinizde Duş Alın

Pek çok spor salonunda egzersiz çalışmasından sonra duş alma imkanı mevcut. Ancak bu duşlar da ortak kullanıma açık olduğu için eğer imkanınız varsa, eviniz çok uzakta değilse evinizde duş almayı tercih edin.

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Spor Salonlarında Nelere Dikkat Edilmeli?
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!