Sosyal Medya Kullanarak Sevgili Takip Etmek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal Medya Kullanarak Sevgili Takip Etmek

Yapılan araştırmalar son 10 yılda sosyal medya aracılığıyla yapılan evliliklerin arttığını ortaya koymakta. Bundan 10 yıl önce gayet masum bir şekilde kullanılmaya başlayan Sosyal Medya artık çok daha ciddi konular için de kullanılıyor. Sosyal medyada sevgili takibi sadece erkeklerin ya da kadınların yaptıkları bir davranış değil. Bunun neden yapıldığının temelinde ise genellikle güvensizlik duygusu yatmakta. Bu yüzden çiftler birbirlerini sıkı şekilde takip etmek istiyorlar.

Ortak Sosyal Medya Hesabı Açmak

Sosyal medya üzerinde en çok gözlemlenen konuların başında evlenen çiftlerin kendi kişisel hesaplarını kapatarak ortak bir hesap açmaları geliyor. Elbette hepsi bunu yapmıyor tabi ama yapanlar hiç de azımsanmayacak kadar fazla. Böyle bir şeyin yapılmasının birinci sebebi çiftlerin birbirlerine olan güvensizlikleri. Böyle ortak bir hesap açtıktan sonra güven konulu paylaşımlar yapmak da oldukça komik oluyor. Bu işin ayrı bir boyutu tabi. Ortak hesap açma fikri genellikle kadınların istedikleri bir durum. Bunun altında ise erkeği kolaylıkla kontrol altında tutabileceklerini düşüncesi yatıyor. Ancak bir Türk erkeğinin kendisine ait ortalama 4-5 sahte hesabı olduğunu düşünmek nedense akıllarına gelmiyor. Ortak bir hesap kullanarak bunun sağlanmaya çalışılması pek mümkün değil.

Kadınlar Erkekleri Çok Daha Fazla Takip Ediyor

Ortak hesap açmayıp da birbirlerinin yaptıklarını, paylaşımlarını, yazıkları yorumları gizliden gizliye takip eden çiftler de var. Bu sosyal medyada sevgili takibi olarak bilinmekte.  Bir erkek herhangi bir paylaşım yaptığı zaman o paylaşımı ilk beğenen ya da ilk yorum yazan erkeğin sevgilisi ya da karısı olmakta. Bu aslında bir bakıma diğer kadınlara da yorum yazmanın kapısını kapatan bir davranış. En azından kadınlar öyle düşünüyorlar. Ola ki bir paylaşım gözden kaçtı ve bir kadın bu paylaşıma yorum yazdı. O zaman bir sonraki aşama o erkeğin sizin sevgiliniz  ya da eşiniz olduğunu ortaya koyan bir yorum atmak. Bunun konuyla ilgili olmasına gerek yok. Erkeğin yaptığı bir futbol paylaşımının altına “Seni seviyorum aşkım” yazdığına hiç şahit olmadınız mı? İşte bu kapıyı kapatmak anlamına geliyor. Bu durum sadece ülkemize özgü bir durum değil. Pek çok yabancı kadın da sosyal medya üzerinde bu tarz davranışlar sergileyebiliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sosyal Medya Kullanarak Sevgili Takip Etmek
Giriş Yap

E-Okur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!