Objavte, ako sledovať filmy zadarmo online

Mnohí z nás oceňujú pohodlie sledovania našich obľúbených filmov na mobilných zariadeniach. Dni, keď sa všetci zhromažďovali pred televízorom, aby si pozreli film alebo televízny program, postupne miznú.

V dnešnom rýchlom svete nám technológia poskytuje vynikajúce služby, ktoré zvyšujú našu pohodu a celkovú kvalitu života. Poďme diskutovať o tom, ako sledovať filmy online pomocou našich mobilných zariadení.

ADVERTISEMENT

Predplatné služby ako Netflix a Disney+ sú populárne, no ja som hľadal aplikácie, vďaka ktorým môžem na svojich mobilných zariadeniach sledovať filmy zadarmo. Tento článok zdôrazní niektoré z najlepších aplikácií na sledovanie filmov zadarmo na mobile.

Vznik služby Video na vyžiadanie

Dôležité je diskutovať o službe video na vyžiadanie (VOD), pretože je základom sledovania filmov na mobilných zariadeniach. 

VOD je distribučný systém médií, ktorý poskytuje prístup k videám, vrátane filmov a seriálov, bez potreby tradičných zariadení na prehrávanie videí. Pre prístup k obsahu VOD je potrebné pripojenie na internet s dostatočnou šírkou pásma. 

ADVERTISEMENT

Väčšina VOD systémov ponúka možnosti buď stiahnuť, alebo priamo streamovať videá. V poslednej dobe sa streamovanie stalo najobľúbenejšou metódou pre doručovanie obsahu VOD.

Streamovanie médií cez web

Nárast popularity VOD služieb otvoril cestu streamovaniu médií, ktoré spočíva v dodaní a konzumácii multimédií v nepretržitom prúde zdroja. 

Miesto sťahovania filmu alebo epizódy seriálu, ich môžete streamovať cez internet.

ADVERTISEMENT

Dnes vedúce postavenie v oblasti streamovacích služieb zaujímajú platformy ako Netflix, Disney+, HBO Max, Hulu, Paramount+, Peacock a Amazon Prime Video.

Zefektívnenie Vašej online zážitkov s sledovaním filmov

Existuje niekoľko ciest, ako sa zapojiť do sledovania filmov online. Niektoré platformy umožňujú online streamovanie filmov, ale sú preplnené reklamami a vyskakovacími oknami, čo vyžaduje desktopové alebo notebookové nastavenie.

Naopak určité mobilné platformy ponúkajú predplatné modely, ktoré pre niekoho nemusia byť ekonomické, obzvlášť ak nie ste zapáleným filmovým divákom. 

Voľba predplatného nemusí byť ospravedlniteľná, ak vaša konzumácia filmov je obmedzená na niekoľko snímok mesačne. Vhodnejšou alternatívou je objavovať aplikácie, ktoré poskytujú možnosti bezplatného streamovania filmov.

Využívanie bezplatných aplikácií na streamovanie filmov

Existuje celý rad aplikácií, ktoré umožňujú streamovanie filmov priamo na vašom mobilnom zariadení. Vaša voľba závisí od osobných preferencií a rozmanitosti obsahu dostupného.

Naše kinematografické chute sa líšia, čo následne vyžaduje identifikáciu služieb, ktoré zodpovedajú našim preferovaným žánrom a filmárom, čím zabezpečí príjemný sledovací zážitok. Trh je nasýtený takýmito aplikáciami, čo vás zanecháva s úlohou vybrať najvhodnejšie aplikácie.

Vaša voľba bude ovplyvnená typom vášho mobilného zariadenia a vašim uprednostnením užívateľského rozhrania aplikácie, ktorá ponúka množstvo možností na výber.

Tubi TV

Tubi TV je široko používaná aplikácia na streamovanie filmov, ponúkajúca rozsiahly výber bezplatných filmov, ktoré sú okamžite dostupné na prezeranie. 

Aplikácia ponúka rôznorodé filmy, vrátane vybraných a populárnych filmov. Pre nadšencov TV seriálov Tubi TV poskytuje širokú škálu možností.

Jednou pozoruhodnou vlastnosťou tejto aplikácie je zahrnutie titulkov k väčšine filmov, čo ju robí vynikajúcou voľbou pre fanúšikov cudzojazyčných filmov. Tubi TV je vlastnená spoločnosťou Fox Corporation a funguje na modeli príjmov z reklám.

Ako stiahnuť

Stiahnuť aplikáciu Tubi TV je možné na rôznych platformách, ako sú napríklad Android a iOS pre mobilné zariadenia, inteligentné televízory Sony, herné konzoly PlayStation, Roku, Apple TV, Amazon Fire TV, Xfinity X1, Xbox a inteligentné televízory Samsung. 

Na zariadeniach s operačným systémom Android je aplikácia k dispozícii v obchode Google Play pod názvom Tubi – Free Movies & TV Shows, zaradená v kategórii Zábava. 

Pre užívateľov iOS je aplikácia dostupná v obchode Apple App Store pod názvom Tubi – Watch Movies & TV Shows.

Popcornflix

Jednou z skvelých alternatív je Popcornflix. Táto platforma sa pochváli širokou ponukou filmov a televíznych relácií, ktoré sú všetky dostupné úplne zadarmo.

Patrí do spoločnosti Screen Media Ventures a toto s reklamami podporované služba dokonca obsahuje jedinečný obsah ako webové seriály a projekty študentov filmovej školy. Prehrávač videí funguje bezchybne a ponúka mnoho pokročilých možností pre zlepšený zážitok z pozerania.

Hoci má Popcornflix webovú verziu, používatelia sa často viac uchýlia k mobilným aplikáciám, pretože ich považujú za človekovejšie a reaktívnejšie v porovnaní s webovým rozhraním.

Stiahnutie aplikácie Popcornflix

Popcornflix je kompatibilný s širokou škálou zariadení, vrátane mobilných zariadení s operačným systémom iOS, Apple TV, Android, Roku, Amazon Firestick a dokonca herných konzol Microsoft Xbox.

V Apple App Store nájdete aplikáciu pod názvom “Popcornflix – Filmy a TV.” Pre používateľov Androidu je k dispozícii v Obchode Google Play ako “Popcornflix™ – Filmy. TV. Zadarmo.”

Crackle (Predtým Sony Crackle)

Crackle, predtým známy ako Sony Crackle, ponúka množstvo originálnych a získaných obsahov. Patrí do spoločnosti Chicken Soup for the Soul Entertainment a oslovuje divákov v 21 krajinách.

Zaujímavými originálnymi seriálmi sú “Hidden Heroes,” “The Oath,” a “On the Ropes.” Platforma zobrazuje filmy a televízne seriály od spoločnosti Sony Pictures a jej pobočiek, ako sú Columbia Pictures, TriStar Pictures a Screen Gems.

Spolupráce sa rozširuje na spoločnosti DreamWorks Pictures, Lionsgate a Paramount Pictures. Aplikácia podporuje tri jazyky: angličtinu, portugalčinu a španielčinu.

Stiahnutie aplikácie Crackle

Crackle sa rozšíril na viaceré platformy, ako sú Roku, Apple TV, Amazon Fire TV a Android TV, okrem webových a mobilných aplikácií pre Android a iOS. 

Pre stiahnutie na Android jednoducho navštívte Obchod Google Play, vyhľadajte “Crackle” a kliknite na tlačidlo Inštalovať. 

Pre iOS používateľov je aplikácia uvedená ako “Crackle – Filmy a TV pořady” v Obchode Apple App Store, kde môžete stlačiť tlačidlo Získaj na spustenie sťahovania a inštalácie.

Yidio: Váš vstup do online zábavy

Yidio sa vyznačuje ako unikátna platforma, hoci nie je úplne zadarmo. Je to skratka z “Vaše internetové video” a je navrhnutá tak, aby bola stredobodom pre všetky vaše vyhľadávania filmov a televíznych aplikácií.

Aplikácia Yidio je viac než len vyhľadávací nástroj. Zbiera obsah z rôznych platformov pre streamovanie videa a dokonca ponúka vlastný exkluzívny obsah. Kvalita videa v aplikácii je prvotriedna.

Ale je tu háčik. Ne všetok obsah na Yidiu je zadarmo. Zahŕňa filmy a televízne seriály z platených odberových služieb ako Netflix a Hulu. No je tu dobrá správa: môžete filtrovať výsledky, aby sa zobrazoval len voľný obsah.

Filtrom pre voľný obsah dostanete zoznam zozbieraného obsahu dostupného na rôznych streamovacích službách.

Stiahnutie aplikácie Yidio

Aplikácia Yidio je dostupná pre používateľov Androidu aj iOS. Môžete ju tiež použiť na zariadeniach Amazon Kindle a cez jeho oficiálnu webovú stránku.

Pre používateľov iOS choďte do Apple App Store a vyhľadajte “Yidio – Streaming Guide.” Uistite sa, že vaše zariadenie má nainštalovaný iOS 12.0 alebo novší pre iPhone a iPod Touch alebo iPadOS 12.0 alebo novší pre iPady.

Používatelia Androidu môžu nájsť aplikáciu v Google Play Store pod názvom “Yidio – Streaming Guide – Sledovanie TV šou a filmov.” Uistite sa, že vaše zariadenie má nainštalovaný Android 5.0 alebo vyšší a potom kliknite na tlačidlo Inštalovať pre stiahnutie aplikácie.

Podstata veci

Dnes existuje nespočet možností, ako si môžete vychutnať vaše obľúbené filmy na svojom mobilnom zariadení bez toho, aby ste minuli jediný cent.

V tomto sprievodcovi sme zdôraznili niektoré z najobľúbenejších aplikácií, ale hlbší pohľad by mohol odhaliť dokonalú aplikáciu pre vaše potreby.

Kľúčové je, že máte prístup k množstvu možností pre streamovanie vašich obľúbených filmov a televíznych šou bez toho, aby ste museli platiť drahé predplatné, pokiaľ vám nevadí zopár reklám.

Čítajte v inom jazyku