Õpi, kuidas allalaadida rakendusi, et kasutada GPS offline-režiimis

GPS-tehnoloogia on ümber kujundanud meie navigeerimise ja suhtlemise ümbritsevaga. Sisestage aadress ja kaart annab selged juhised. Kaardid lihtsustavad avastamist, võimaldades kiiret juurdepääsu ulatuslikule teabele. 

Ometi on veebikaardid vähem tõhusad piirkondades, kus pole või on nõrk internetiühendus. Õnneks on olemas rakendused GPS-i kasutamiseks võrguühenduseta. See artikkel esitab viis parimat offline-navigeerimisrakendust. 

ADVERTISEMENT

Need pakuvad pööretekaupa juhiseid, marsruudi planeerimist ja teavet huvipunktide, maamärkide ja söögikohtade kohta, kõik ilma internetiühenduseta.

Offline GPS-i kasutamise eelised

Offline navigeerimisrakenduste kasutamine pakub mitmeid eeliseid:

 • Internetiühendus pole vajalik: Offline-kaartide peamine eelis on nende sõltumatus Interneti-ühendusest. Saate alla laadida kaardid ja navigeerida erinevatesse sihtkohtadesse, planeerida marsruute ja palju muud, kõik ilma Interneti-ühendust vajamata.
 • Andmekasutuse vähendamine: Offline-kaardid salvestatakse kohapeal teie seadmes, kõrvaldades vajaduse kasutada oma andmemahtu konkreetsetele kohtadele juurdepääsu saamiseks või marsruutide planeerimiseks.
 • Kiirem laadimine: Offline-kaardid laadivad palju kiiremini kui nende veebialternatiivid, kuna need ei sõltu Interneti allalaadimisest.
 • Aku säästmine: Navigeerimisrakendused põhjustavad tavaliselt kiiremat aku tühjenemist. Offline-kaarte kasutades saate akut säästa.
 • Privaatsuse suurendamine: Mõned rakendused, nagu Google Maps, jälgivad teie asukohalugu. Offline-kaartide kasutamine takistab teie asukohateabe edastamist Interneti kaudu, pakkudes lisakindlust privaatsuse osas.

Google Maps

Google Maps on juhtiv navigatsiooniäpp, mida usaldatakse miljardite poolt üle maailma. See on saanud peamiseks valikuks navigeerimisel, eriti Androidi kasutajatele. 

ADVERTISEMENT

Alates selle käivitamisest veebruaris 2005 on Google Maps pidevalt arenenud, tuues sisse offline kaardi toe 2015. aastal. 

See funktsioon võimaldab kasutajatel alla laadida konkreetseid piirkondi, nagu linnu või linnu, offline kasutamiseks. Kattes üle 220 riiki ja territooriumi, võimaldab Google Maps teil alla laadida mis tahes kaartide piirkonna offline-navigatsiooni jaoks.

Offline Maps in Google Maps

Rakendus selgitab selgelt mälumahtu ja andmeid, mida on vaja kaartide allalaadimiseks offline-kasutamiseks. Need offline-kaardid kestavad umbes 15 päeva ilma andmeühenduseta, mille järel on vaja uuendamist. 

ADVERTISEMENT

Seadmete puhul, mis toetavad microSD-kaarti, saate rakenduse salvestuseelistuste kaudu andmeid üle kanda SD-kaardile. Saate otsida kohti, avastada ettevõtteid ja saada juhiseid sõitmiseks offline-režiimis ilma internetiühenduseta. 

Kuigi mõned funktsioonid nagu jalgrattateed ja liiklusinformatsioon ei ole offline-režiimis saadaval, jääb pöördepõhine navigatsioon toimima.

Funktsioonid ja Soovitused

Google Maps juhatab sind sihtpunkti ja pakub soovitusi kohalike ekspertide ja kirjastajate poolt. Lisaks sisaldab see siseruume kaardistamist keerukate struktuuride nagu lennujaamade ja ostukeskuste navigeerimiseks. 

Rakendus pakub olulist teavet, nagu saabumisajad kaartide offline-kasutamisel. Lisafunktsioonid hõlmavad populaarsete asukohtade ülevaadet, võimalust hinnata külastatud kohti ja piltide lisamist täpsema kaardistamise jaoks. 

Kui oled uuesti internetiühenduses, uuendatakse offline-kaarte automaatselt uue teabega, tagades sulle kõige värskema info.

Koostöö ja kasutajaliides

Rakenduse koostööfunktsioonid võimaldavad teil jagada valikute loendeid ja hääletada reaalajas. Saate luua ka loendeid oma lemmikkohtadest ning neid sõpradega jagada.

Veel üks esiletõst on Google Maps’i kasutajaliides, mis pakub puhtat ja intuitiivset disaini, mis lihtsustab navigeerimist ja otsingut.

Google Maps’i kasutamine ilma internetiühenduseta: Samm-sammuline juhend

 1. Ava rakendus: Avage Google Maps’i rakendus oma nutitelefonis.
 2. Juurdepääs profiilile: Puudutage üleval paremas nurgas oma profiilipilti.
 3. Vali offline-kaardid: Valige menüüst „Offline-kaardid“.
 4. Allalaadimisala valimine: Puudutage valikut „Valige oma kaart“ ja kohandage ristkülik soovitud allalaaditava ala kohale. Saate kaarti defineerida lohistades ja suumides.
 5. Allalaadimine: Puudutage „Allalaadimine“. Valitud ala allalaaditakse ja lisatakse teie offline-kaartide sektsiooni. Vaikimisi toimuvad allalaadimised Wi-Fi kaudu. Andmesidevõrku kasutamiseks kohanda vastavalt oma seadeid.

Apple Maps

Apple Maps toetab nüüd offline-navigatsiooni, mis oli varem eksklusiivne Google Mapsile.

iOS 17-ga saavad kasutajad alla laadida konkreetseid kaardilõike pöördenäidiste navigeerimiseks, lähedalasuvate kohtade avastamiseks ja marsruudi juhisteks ilma internetiühenduseta.

Kaartide alla laadimine võrguühenduseta kasutamiseks

Selle funktsiooni kasutamiseks otsige rakenduses kindlat piirkonda või asukohta ning laadige see alla võrguühenduseta kasutamiseks.

Praegu on Apple’i võrguühenduseta kaartide kättesaadavus piiratud valitud kohtadega.

Kui teie piirkonda toetatakse, koputage lihtsalt oma profiili ikoonile, valige soovitud piirkond või asukoht ning vajutage allalaadimisnuppu, et kaart salvestada võrguühenduseta juurdepääsu jaoks. Kõiki allalaaditud kaarte saab vaadata kaardi allalaadimiste osas.

Üksikasjalik juhend ja kiire ülevaade

Üksikasjaliku juhendi kohta Apple Mapsi kasutamiseks ilma internetiühenduseta vaata meie detailseid juhiseid.

Siin on kiire kokkuvõte sellest, kuidas alla laadida Apple Maps oma iPhone’isse:

Märkus: Apple Mapsi offline-toetus on saadaval ainult seadmetel, millel on iOS-i versioon 17 või uuem. Kui teie seade seda kriteeriumit ei täida, kaaluge alternatiivina tasuta rakenduste nagu Google Mapsi või Maps.Me offline-kaardirakenduste kasutamist. Kahjuks pole viisi, kuidas alla laadida ja kasutada Apple Mapsi offline-režiimis ilma iOS 17-ta.

Juhised Apple Mapsi allalaadimise ja kasutamiseks offline-režiimis:

 1. Käivitage Apple Mapsi rakendus oma iPhone’is.
 2. Puudutage ribal oma profiilisümbolit ja valige seejärel valik “Offline-kaardid”.
 3. Valige “Laadi uus kaart alla”.
 4. Otsige piirkond, mida soovite alla laadida. Rakendus pakub tavaliselt teie kodupiirkonda.
 5. Rakendus kuvab vajaliku salvestusruumi kaardi salvestamiseks. Kinnitage, klõpsates nuppu “Allalaadimine”, ja kaart lisatakse “Allalaaditud” loendisse.

Sygic GPS Navigation & Maps

Sygic rakendus on ideaalne pendeldajatele ja professionaalsetele juhtidele.

See pakub reaalajas liiklusuuendusi, kiireimaid marsruudi kohendusi ning täiendavaid funktsioone nagu kiiruspiirangute hoiatused, salvestav kaamera, peaüles kuvamine, hääljuhendus, mobiilsete kiiruskaamerate hoiatused ja palju muud.

Võimalus kasutada offline-režiimis

Kaart toimib ilma internetiühenduseta. Kasutajad saavad valida kaartide hulgast üle 200 riigi ning salvestada vajalikud kaardid oma telefonidesse.

Kõik kaardi funktsioonid, sealhulgas kvaliteetsed offline-kaardid, miljonid huvipunktid ja marsruudi arvutustarkvara, on salvestatud telefonis, võimaldades offline-navigeerimist erinevatesse sihtkohtadesse.

Välismeedetel põhinevad kaardid ja funktsioonid

Sygici välismeedetel põhinevad kaardid hõlmavad populaarseid vaatamisväärsusi, restorane ja muud. Rakendus võimaldab kasutajatel otsida kohti ja huvipunkte välismeede kasutades otsinguriba.

Lisaks pakub see välismeede häälega juhitud pöördpööramise juhiseid, võimaldades kasutajatel saada kõnejuhiseid konkreetsetesse kohtadesse navigeerimisel.

Saadavus ja versioonid

Sygic on saadaval nii iOS-i kui Androidi platvormidele ja toetab mitut keelt navigeerimiseks.

Rakendusel on tasuta ja tasulised versioonid. Tasuta versioon sisaldab funktsioone nagu offline-kaardid, otsing, marsruudi arvutamine, huvipunktide asukohad ja staatilised kiiruskaamera hoiatused.

Offline-kaarte uuendatakse kolm korda aastas tasuta. Tasulise versiooni uuendamine võimaldab sagedasemaid kaardiuuendusi ja täiendavaid funktsioone, nagu hääljuhendamine, pööreteekonna navigeerimine, ristmikuvaade, nutikas kaamera ja palju muud.

NaviMaps

NaviMaps MapmyIndialt on rakendus, mis on spetsiaalselt loodud offline-kasutamiseks. Rakendus võimaldab teil alla laadida kaarte ja kasutada neid offline-režiimis. 

Praegu toetab NaviMaps ainult India, Bangladeshi, Bhutan, Nepali ja Sri Lanka offline-kaarte, sealhulgas 3D-märgiseid, terrängimudeleid, linnamudeleid ja palju muud.

Andmehankimise protsess 

Erinevalt Google Mapsist või teistest populaarsetest rakendustest, mida oleme läbi vaadanud ning mis tuginevad kasutajate poolt üles laetud andmetele, on NaviMapsil üle 400 mõõdistajast koosnev meeskond, kes külastab erinevaid kohti ning kogub igast kohast andmeid.

Allalaadimiskaardid

Saate lihtsalt valida riigi ja osariigi ning alla laadida kaardi. Rakenduse installimisel kuvatakse teile riigi valimiseks ja seejärel riigi piires asuva osariigi valimiseks juhis. 

Rakendus kuvab kõigi osariikide loendi ja kaardi suuruse. Saate lihtsalt valida osariigi ja alustada allalaadimist. 

Kaardi allalaadimiseks on vajalik Interneti-ühendus. NaviMaps pakub tasuta eluaegseid kaardi uuendusi, kuid nende uuenduste sagedust ei ole mainitud.

Võrguühenduseta funktsioonid

NaviMaps võimaldab teil otsida asukohti ja huvipunkte ka võrguühenduseta režiimis. Võrguühenduseta kaarte kuuluvad huvipunktide, nagu tanklad ja parklad, asukohad.

Rakendus pakub ka hääljuhistega navigeerimist inglise keeles ja 10 piirkondlikus keeles, kui rakendust kasutatakse võrguühenduseta.

Kasutajaliides ja kättesaadavus

Rakendus on lihtne ja kasutajasõbralik. NaviMaps on saadaval nii iOS kui ka Android platvormidele. Saate kaarte alla laadida rakenduse sees võrguühenduseta kasutamiseks. Rakendusel on tasuta versioon ja tasuline versioon.

Rakenduse tasuta versioon sisaldab funktsioone nagu võrguühenduseta kaardid, otsing võrguühenduseta, marsruudi arvutus, huvipunktid, reaalajas liiklusandmed ja palju muud.

Ostu sooritamiseks premium versiooni ja saate hääle- ja visuaalsed pöördjuhised, sõidurea abi, kiiruse hoiatused, huvipunktid marsruudil, automaatne ümbersuunamine, maja numbri otsing, 3D maamärgid ja palju muud.

Maps.Me

Maps.Me on laialdaselt kasutatav kaardirakendus, mis on loodud offline navigeerimiseks. See tasuta rakendus kasutab OpenStreetMap andmeid, mida igapäevaselt uuendab maailma eri paigust pärit panustajate kogukond. 

Rakendus võimaldab kasutajatel hallata oma lemmikkohti, lisades, salvestades, kustutades, importides ja eksportides neid.

Ülemaailmne katvus ja võimalus kasutada offline-marsruute

Kattega 345 riigis ja saarel pakub Maps.Me offline-sõidu-, jalgratta- ja matkamarsruute. Kasutajad saavad otsida konkreetseid kohti ja alla laadida kaarte offline-juurdepääsuks.

Rakendus pakub rohkelt huvipunkte, sealhulgas restorane, ostukeskusi, rahvusparke, rannakuurorte, lõbustuspargid ja muud, kõik kategooriate kaupa lihtsaks otsimiseks.

Koostöö funktsioonid ja tasuta allalaadimised

Maps.Me toetab koostööd, võimaldades kasutajatel salvestada ja jagada oma lemmikkohti. Rakendus on täiesti tasuta, pakkudes piiramatuid kaardialaslaadimisi.

See avastab automaatselt teie asukoha ning palub teil vastavalt allalaadida offline-kaardi. Kasutajad saavad otsida ja allalaadida kaarte ka konkreetsete kohtade jaoks.

Regulaarsed värskendused ja lihtne ligipääsetavus

Kuigi kaardivärskenduste sagedust pole selgesõnaliselt öeldud, näitab rakenduse toe leht, et OpenStreetMap’i andmed uuendatakse peaaegu iga kuu uue versiooniga.

Rakendus on kasutajasõbralik ja saadaval nii iOS-i kui ka Androidi seadmetele.

Laadi alla Maps.Me rakendus: Android | iOS

Üldised sammud offline-GPS-rakenduste allalaadimiseks

Offline-GPS-rakenduste allalaadimine Androidi ja Apple’i seadmetele on lihtne protsess.

Need rakendused on hädavajalikud navigeerimiseks piirkondades, kus on piiratud või puudub internetiühendus.

Mõne lihtsa sammu abil saate tagada, et teil oleks juurdepääs kaartidele ja juhistele ka siis, kui olete mitteühendatud olekus.

Sammud offline-GPS-rakenduste allalaadimiseks:

 • Ava rakenduste pood või Google Play pood: Apple’i seadmel käivitage App Store. Kui kasutate Android-i seadet, avage Google Play pood.
 • Otsi rakendust: Kasuta otsinguriba soovitud offline-GPS-rakenduse leidmiseks. Populaarsed valikud hõlmavad Maps.Me, Google Maps’i ja HERE WeGo rakendusi.
 • Vali rakendus: Puudutage rakenduse nime, et näha selle üksikasju, sealhulgas kasutajate arvustusi ja funktsioone.
 • Allalaadimine: Klõpsake nupul “Allalaadimine” või “Installimine” rakenduse allalaadimise protsessi alustamiseks. Allalaadimine lõpetatakse, kui rakendus on edukalt installitud teie seadmesse.
 • Ava rakendus ja laadi kaardid alla: Käivitage rakendus ja suunduge kaartide allalaadimise jaotisse. Valige konkreetseid kaarte või piirkondi, mida soovite offline-režiimis alla laadida.
 • Määra loaõigused: Luba rakendusel juurdepääs teie seadme asukoha- ja jälgimisteenustele täpse GPS-jälgimise võimaldamiseks.

Laadimislingid 

Allpool on viited eespool mainitud rakendustele:

Lõppsõnad

Offline-kaardid on olulised piirkondades, kus on kehv internetiühendus. Rakendused nagu Google Maps ja Apple Maps pakuvad allalaetavaid kaarte, samas kui Maps.me, Sygic Maps ja NaviMaps võimaldavad terveid piirkondi kasutada offline-režiimis.

Kuigi offline-kaartidel on selged eelised, on neil ka piirangud, nagu reaalajas uuenduste puudumine, oluline salvestusruumi nõue, harvaesinevad uuendused ning piiratud navigeerimisfunktsioonid.

Regulaarne offline-kaartide uuendamine on oluline, et vältida oluliste muudatuste märkamist.

Loe teises keeles