featured
Share

Share This Post

or copy the link

Erkekler Nenden Instagram Kullanır?

Erkeklerin Instagram kullanmalarının pek çok sebebi olabilir? Kaldı ki erkekler Instagram kullanamaz diye bir kural da bulunmuyor. Ancak erkeklerin kadınlar kadar fotoğraf çektirme ya da çekme meraklısı olduklarını söylemek biraz zor. Elbette Instagram’da paylaşım yapmaya önem veren erkekler de var ama bu kadınlardan çok daha az. Peki, erkekler Instagram’ı neden kullanıyor ?

Başkalarını Takip Etmek

Instagram kullanan erkeklerin büyük bir çoğunluğu sadece başkalarını takip etmek için Instagram kullanıyorlar. Bunun ismi internet kullanıcıları arasında “Stalk” olarak biliniyor. Başkasını gözlemleme, takip etme gibi konularda bu kelime kullanılmakta. Aslında bunun başında “gizli olarak” ibaresinin de olması gerek. Çünkü Instagram’da kişiler kendilerini kimlerin takip ettiklerini biliyorlar. O yüzden bu pek gizli olmuyor. Ancak takip etmek için açılan hesap sahte bir hesapsa işte bu Stalk demek.

Instagram’da diğer sosyal mecralarda olduğu gibi sahte hesap açmak oldukça basit. Bir taraftan kullanıcı sayısını arttırmak için buna göz de yumulmakta. Çünkü büyük sosyal medya siteleri kullanıcı sayısı baz alındığında para kazanmaktalar. Bu yüzden göz yumuyorlar. Erkeklerin büyük birçoğunun birden fazla sahte hesabı var. Büyük bir kısım hem fark edilmeden takip ediyor hem de kendisini yakınları takip edemiyor.

Instagram Bir Reklam Aracı

Erkekler Instagram’ı neden kullanıyor diye soruluğunda elbette ihtiyaçlarını karşılamak için cevabı da verilebilir. Instagram üzerinde fenomen olmuş ve bedenlerini pazarlayarak para kazanan pek çok kişi var. Üstelik bu kişiler aynı zamanda çeşitli televizyon programlarına kendilerini sosyete olarak tanıtarak çıkıyorlar ve bu sayede tanınıyorlar. Televizyona çıkmaları da reklam yapmalarını sağlıyor. İşte erkekler bu sayıları bilinmeyen ve kadınları da takip ediyorlar.  Etrafınızda Instagram hesabı olup da çok fazla fotoğraf paylaşmayan birileri varsa muhtemelen  Instagram’ı bu sebeplerden dolayı kullanıyor.

0
mutlu
Happy
1
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Erkekler Nenden Instagram Kullanır?
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!