Diyet Sırasında Makarna Tüketimi

featured
Share

Share This Post

or copy the link

Diyet Sırasında Makarna Tüketimi

Diyet sırasında makarna yemek ve bunun doğru mu yoksa yanlış mı olduğu tamamen kişinin kendisiyle alakalı olan bir durum.

Ara Öğünlerde Makarna Tüketimi

Nasıl bir diyet programı uyguladığınıza bağlı olarak ara öğünlerde aşırıya kaçmayacak şekilde makarna tüketiminin önemli bir zararı bulunmuyor. Ancak makarnanın yapılış şekli, kullanılan malzemeler ve sosunda kullanılan malzemeler bu noktada kilit rol oynamakta. Makarna konusunda bilinen en büyük yanlışlardan bir tanesi hiç bir besinin tek başına şişmanlatmayacağı gibi makarnanın da tek başına şişmanlatmayacağıdır. Ancak diyet programı sırasında bünyeyi bir kaç besin ya da besin grubu ile zayıflatmaya çalışıldığı için makarna tüketimi bu besinlerle birlikte tüketildiğinde olumsuz bir etkileşim yaratabilir. Bu yüzden hangi diyet programını uyguladığınıza bağlı olarak makarna tüketimi yapıp yapamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Soslardan Uzak Durun

Diyet yaparken makarna yemek bazı durumlarda sakıncalı olabilir. Bu durumlardan en önemlisi ise kendinizi makarnanın büyüsüne kaptırıp çeşitli soslarla birlikte tüketmek olacaktır. Ketçap, mayonez, ranch sos gibi soslar makarnadan çok daha fazla diyet düşmanıdırlar. Bunun yerine diyetinizle paralel yönde olacak şekilde çeşitli yeşilliklerle birlikte tüketmek çok daha yararlı olacaktır. Bu aynı zamanda makarnanın çok daha besleyici olmasını da sağlar.

Şunu unutmamak gerekiyor ki bilinçsiz bir şekilde diyet yapanlar için makarna uzak durulması gereken bir gıda olarak görülmekte. Ancak bilinçli olanlar uyguladıkları program ile bilirlikte makarna tüketimi yapılıp yapılamayacağını biliyorlar. Bununla birlikte tahıl içeren makarna tüketmek oldukça faydalıdır.

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Diyet Sırasında Makarna Tüketimi
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!