Disney+’ta Kullanılabilecek 4 Tüyo

disney
disney
Share

Share This Post

or copy the link
Uzun zamandır beklenen ve yayın hayatına başlayan Disney+, ülkemizde de hizmet vermeye başladı. Peki bu uygulamayı daha etkili kullanmak için birkaç güzel tüyo alsanız fena mı olur? Verdiğiniz paranın hakkını almak istiyorsanız bir yere ayrılmayın.
Bir süredir reklamlarını izlediğimiz ve uzun zamandır da çıkışını beklediğimiz Disney+, beklentileri karşılayabilmek için birçok yapımı bünyesine dahil etti. Animasyonlardan Marvel evrenine kadar birçok dizi ve filmi listelerine dahil etmeyi başardı. Ayrıca bunlarla beraber yüksek bütçeli filmlerinde yer aldığını hatırlatalım. Diğer platformlara oranla fiyatı daha uygun olan Disney+ ülkemizde bu sektörde olan rekabetin artacağını gösteriyor bizlere.
Yazı içeriğimizde de uygulamaya verdiğiniz ücretin karşılığını alabilmeniz için neler yapabileceğinizden bahsettik. Bu özellikler sayesinde daha verimli ve hızlı hareket edebilirsiniz. Uygulamayı daha etkili kullanmanız için hazırladığımız 5 tüyoya geçelim: 

1. Disney+’ta içerikleri internetiniz olmadan izlemek için içerikleri indirin.

Disney+ Çevrimdışı indirme

Genel olarak kullanıcıların en çok tercih ettiği özelliklerden bir tanesi indirme seçeneği. Günümüzde hala daha devam edebilen veya nükseden internet sorunları yüzünden bu seçenek sizi bir hayli rahatlatacaktır. Özellikle yolculuk yapacak olursanız veya internete ulaşamadığınız süreler boyunca çevrimdışı izleme seçeneği aklınızda olsun.

Disney+, telefon veya tablet üzerinden film veya dizileri indirmeniz için imkan sağlıyor. İndirmek istediğiniz içerik bir dizi ise ”Sezon” butonunun yanına tıklayarak indirebilirsiniz. Bu sayede tek tek bölümler ile uğraşmadan komple bir şekilde ihtiyacınız olan bölümlere erişebilirsiniz.

Disney+’ta olan dizi veya filmleri nasıl çevrimdışı izleyebilirim?

1)  Uygulamaya girdikten sonra istediğiniz dizi veya filmi seçin.

2)  Eğer indirmek istediğiniz içerik bir filmse karşınıza çıkan ekranda indir butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Fakat bir dizi indirmek isterseniz az önce belirttiğimiz gibi sezon yazısına tıklayarak istediğiniz kadar bölüm seçerek işlem yapabilirsiniz. Ayrıca tekli indirme seçeneği diziler için de mevcut.

3) İndirmiş olduğunuz içeriklere uygulamanın alt kısmında bulunan indirmeler butonundan erişebilirsiniz. İndirme işlemi biten içerikler de aynı zamanda bu kısımda görünecektir.

2. GroupWatch sayesinde arkadaşlarınızla birlikte bir şeyler izleyin.

Disney+ GroupWatch

Pandemi süreci ile beraber hayatımızın birçok alanına giren online etkinliklerden bir tanesi de beraber bir şeyler izlemek oldu. Bu platform üzerinde ise tam 7 kişi birlikte bir şeyler izleyebiliyor. Ayrıca birlikte bir şeyler izlerken yorumunuzu belirtebilir, emoji kullanarak anlık tepkilerinizi iletebilirsiniz.

Disney+ Groupwatch

Sadece telefon üzerinden değil, akıllı televizyon kullanarak da birlikte izleme etkinliklerine rahatça katılabilirsiniz. Televizyon üzerinden izlemeye devam ederken telefon üzerinden diğer arkadaşlarınız ile izlenen içerik ile ilgili yorumlarda bulunabiliyorsunuz.

GroupWatch’u Nasıl Kullanırım?

1) Birlikte izlemek istediğiniz içeriğin sayfasına ulaşın.

2) Ulaştığınız sayfada insanların birlikte olduğunu emoji butonuna tıklayın.

3) Önünüze gelen ekrandan ise + butonuna tıklayıp gelen bağlantıyı arkadaşlarınıza iletin.

4) Gönderdiğiniz davete arkadaşların girmesini bekleyin ve bu sırada yiyeceklerinizi hazırlayın. Son olarak ekip tamamlanınca izlemeye başlayabilirsiniz.

3. Disney+’ta kendinize ait bir izleme listesi oluşturabilirsiniz.

İzleme listesi

Platform üzerinde sizi bekleyen fazlaca içerik mevcut. Ama sizin bunları aynı anda izlemeniz mümkün değil tabi. Fakat bunun için liste oluşturarak izlemek istediğiniz dizi ve filmleri buralarda görmeniz mümkün. Örnek olarak Marvel aleminde olan çok fazla film var. Bunları doğru bir sıralama ile izlemek için bir liste yapmanız güzel olabilir. Ayrıca platform üzerinde bu özelliğin olması sizi farklı maceralara da ulaştırabilir.

Liste Nasıl Yapılır?

1) İzlemek istediğiniz içeriği seçin ve tıklayın.

2) Daha sonra “+” sembolüne tıklayarak izleme listem butonuna tıklayın. Artık içerik listenize eklendi.

3) Profilinize giderek karşınıza çıkan seçeneklerden listenize ulaşın ve isterseniz gerekli değişiklikleri sağlayın.

4. Otomatik oynatmayı kapatabilirsiniz .

Birçok video izlemi platformunda bu özellik bulunuyor. Genel olarak beğenilse de bazen istenmeyen durumlara sebep olabiliyor. Genellikle uyumadan hemen önce bir şeyler izlemek birçok insanı uykuya hazırlar. Fakat unutulan bu özellik batarya kullanımı için canınızı sıkabilir. Ayrıca izlemeye devam etmek istemediğiniz bir süreç olabileceğini de düşünelim. Fakat bu özelliği kapatmanız mümkün ve çok basit.

Otomatik oynatma özelliği nerden kapatılır?

1) Profilinize giderek düzenleme seçeneğine tıklayın.

2) Açılan pencere içerisinden otomatik oynatma seçeneğini devre dışı bırakın.

0
mutlu
Happy
1
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Disney+’ta Kullanılabilecek 4 Tüyo
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!