featured
Share

Share This Post

or copy the link

Büyük Yüzük Takmak

Büyük yüzükler takmak bazı insanlar için önemli bir tarz. Hatta büyük yüzükler ile özdeşleşmiş insanları hepimiz biliyoruz. Bunların en başında Barış Manço geliyor. Onun için taktığı her yüzüğün ayrı bir anlamı vardı. Bu anlamları da televizyon programlarında açıklamıştır.

Peki, biz normal insanlar için büyük yüzükler takmak garip bir davranış mı? Aslında yüzüğe gelene kadar insanlar çok daha garip takılar takıyorlar hatta kıyafetler giyebiliyorlar. Bu bakımdan büyük yüzükler günümüzde çok da fazla garipsenmeyen bir olay. Eskiden sadece mafya film ve dizilerinde sıklıkla görülen yüzükler artık herkesin parmaklarında görülebiliyor. Yüzük takmanın bir alışkanlık olduğunu da unutmamak gerek. Bir başka deyişle insanların yüzün takmaya bir şekilde alışmaları gerekiyor. Çünkü parmağınızda yüzük olduğunu unuttuğunuz anda başınıza pek çok kaza gelmesi muhtemel. Hele bir de bu yüzükler büyük yüzükler ise kolaylıkla bir yerlere takılıp sizi zor durumda bırakabilir. Bununla birlikte büyük yüzük takanların yüzüğe zarar vermemek adına da dikkatli olmaları gerekiyor. Tıpkı bir kol saati gibi yüzüğe herhangi bir zarar gelmemesi için dikkatli olmak son derece önemli. Pahalı yüzüklerin tamir işlemleri de oldukça pahalı.

Bir Mafya Geleneği

Büyük yüzükler takmak İtalya’da günümüzde de devam eden mafya geleneklerinden bir tanesi. Bu yüzüklerin üzerlerinde mafyanın sembolü bulunmakta ve en büyük yüzüğü de mafya lideri takmakta. Yüzük öpme geleneği de mafya babalarına duyulan sadakatin bir göstergesidir. Ancak her büyük yüzük takanı da mafyadan saymak yanlış olacaktır. Kaldı ki İtalya’da her ailenin kendisine ait bir amblemi bulunmakta ve bu amblemler de aile bireyleri tarafından yüzük üzerinde parmakta taşınmakta. Bu yüzden İtalya’da büyük yüzük takan herkesi mafya üyesi olarak görmek doğru olmayacaktır.

Eğer siz de büyük yüzükler takmayı isterseniz dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yüzüğün sağa sola çarpmasına dikkat etmek olacaktır. Çünkü burada size bir zarar gelmese de değerli bir eşyaya çarpan büyük bir yüzük eşya üzerinde tahribata neden olabilir.

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Büyük Yüzük Takmak
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!