Ziraat Bankası Yeşil Ev Konut Kredisi Nedir? Nasıl Başvurulur?

Ziraat Bankası’nın enerji verimliliği yüksek konut sayısını artırma amacıyla yeni bir kredi fırsatı sunmaya başladı. Yeşil Ev Konut Kredisi adı altında sunulan bu kredi paketinin detaylarına gelin yakından bakalım.

ziraat bankası yeşil ev konut kredisi
ziraat bankası yeşil ev konut kredisi

“Çevre dostu evlere avantajlı kredi Ziraat’te” sloganıyla sunulan kampanya, Enerji Kimlik Belgesi (EKB) bulunan konutlara özel sağlanıyor. Buna ek olarak enerji performansı A ya da B sınıfı olması da aranan şartlar arasındadır. Konut fiyatının %80’ine kadar kullanabileceğiniz yeşil ev konut kredisini 120 ay vade ile almak mümkün.
Buna ek olarak tahmin edebileceğiniz gibi ilgili konutunuza ipotek konularak bu kredi sağlanıyor. Hatta ihtiyaç olması halinde ekstra teminat istenebiliyor. Hayat sigortası, konut sigortası ve deprem sigortasının da zorunlu olarak yapıldığını da eklemeden geçmeyelim.

ADVERTISEMENT

Yeşil Ev Konut Kredisi Başvurusu

Ziraat, yeşil ev konut kredisi için başvuruları sadece şubeler üzerinden alabiliyor. Başvuruyu yaparken sizden istenecek belgeler şu şekildedir;

  • Satın alınmak istenilen konuta ait tapu belgesi fotokopisi,
  • Gelir belgeniz,
  • Nüfus cüzdanınız, sürücü belgeniz veya pasaport fotokopiniz,
  • Serbest meslek mensupları için üyelik belgesi fotokopisi.

Ancak şubeden ekstra belge talep edilebileceğini de hatırlatmak istiyorum. Konuyla ilgili veya diğer her konuda sorularınızı bana yorumlardan ulaştırabilirsiniz.