Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Devlet Destekli Kredi Almak için Yapılması Gerekenler

Ziraat Bankası, Halk Bank ve Vakıfbank tarafından sunulan temel ihtiyaç kredisi başvuruları alınmaya başlandı. Bununla birlikte vatandaşlar Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını aramaya başladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı devlet destekli krediye başvurmak isteyenler 5 bin TL, 7 bin 500 TL ve 10 bin TL olarak sunulan krediyi aldıktan 6 ay sonra ödemeye başlayacak. Bununla birlikte 36 aya kadar vadelendirilen bu krediyle ilgili Ziraat Bankasının mobil bankacılık uygulamasından başvurular alınıyor.

ADVERTISEMENT

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden başvuruların kabul edildiği Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu için Ziraat’in mobil internet sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Mobil internet sayfasına erişen kullanıcılar önce TC kimlik numarasını ve ardından da telefon numarasını sisteme girecek. Bu sayfada medeni hal durumu, aylık hane geliri ve bakmakla yükümlü olunan çocuk sayısı da tüketicilere sorulacak. Tüm bilgileri doğru bir şekilde hazırladıktan sonra başvuru süreci tamamlanacak. Başvurunun başarılı bir şekilde tamamlanması için cep telefonunuza SMS şifresi de gelecek.

Kredi başvurusu onaylanan tüketiciler, mevcut kredilerinin hesaba yatırılmasının hemen ardından kullanmaya başlayabilecek. Kredi ödemeleri ise ATM üzerinden yapılacak.

ADVERTISEMENT