Ziraat Bankası Nakit Avans Faiz Oranları (2018)

Son yıllarda pek çok kişinin ufak ihtiyaçları için kullandığı nakit avans ürünü için Ziraat bankası da 2018 yılında uygun faiz oranları sunan bankalar arasında yer alıyor. Gelin bu konu üzerinde biraz konuşalım.

ziraat bankası nakit avans faiz oranları 2018
ziraat bankası nakit avans faiz oranları (2018)

İlk olarak nakit avans nedir, ne değildir sorusuna yanıt verecek olursak; Nakit avans, bankalardan ufak miktarlarda borç alıp bu borcu ödediğiniz bir ürünüdür. Genelde herhangi bir belgeyle vs. uğraşmak istemeyip küçük miktarlarda kredi almak isteyenler tercih ederler. Bir de bunun taksit taksit geri ödemesinin yapıldığı taksitli nakit avans vardır. Normal nakit avanstan farkı borcunuzu taksitle ödemenize olanak tanımasıdır. Bu konu hakkında çok daha detaylı bilgiyi şu konumuzda zaten ele almıştık.

ADVERTISEMENT

Ziraat bankası, bankkart combo ürününü duyurması ile birlikte nakit avans almak isteyenler için uygun faiz oranları ile bir kampanya sunuyor. Şöyle ki;

  • En az 100 TL, en fazla 1000 TL tutarında nakit avans alabiliyorsunuz.
  • Nakit avansı geri ödemek istediğinizde vadelendirme 2 ila 12 ay arasında değişkenlik gösterebiliyor.
  • Faiz oranı ise %1,28 olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası Bankkart Combo Nakit Avans Hesaplama 2018

%5 BSMV ve %15 KKDV dahil olmak üzere; 1000 TL tutarında taksitli nakit avans çekeceğinizi varsayarak bakacak olursak;

ADVERTISEMENT
  • 6 taksite böldüğünüzde taksit tutarı aylık 175,74 TL ye denk gelecek ve toplam geri ödenecek tutar 1,054.44 TL olacaktır. Yani geri ödemelerde 54.44 TL tutarında bir ekstra ödemiş oluyoruz.
  • 12 taksitte ise nakit avans taksit tutarları 91,89 TL, toplam geri ödenecek tutar ise 1,102.63 TL oluyor. Bu durumda 102.63 TL gibi bir ekstra ücret iade edilmiş oluyor. 

 Ancak elinizi çabuk tutmanızı öneriyoruz çünkü %1,28 faiz oranından yararlanmak için son gün 31 Mayıs. Kampanyayı kaçırdınız mı? Hiç üzülmeyin, link üzerindeki yazımızda 11 farklı bankanın nakit avans faiz oranlarına yer verdik: Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Sorularınızı yorumlar üzerinden 7 gün 24 saat gönderebilirsiniz.