Yurtdışında Banka Hesabı Açmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Pek çok kişi çeşitli sebepler doğrultusunda yurtdışında hesap açmak isteyebiliyor. Muhtemelen sizin de duyduğunuz gibi okuma, oturma vb. izinleriniz olmadan özellikle de Avrupa’da banka hesabı açmak oldukça zor.

yurtdışında banka hesabı açmak için bilmeniz gerekenler
yurtdışında banka hesabı açmak için bilmeniz gerekenler

İsviçre, Estonya, Yunanistan gibi bazı ülkelerde ise sadece turist vizesiyle banka hesabı açılabileceğinin altını çizelim. Ancak bu hesap açma işlemleri bizzat sizin ilgili ülkeye gitmesini gerektiriyor. Hatta bazı aracı firmalar belirli ücretler dahilinde size bu ülkelerden hesap açtırabiliyorlar ancak bu konuda net araştırma yapmadığım için güvenip güvenmemek size kalmış.

Diyelim ki yurtdışında herhangi bir Avrupa Ülkesine yerleştiniz, bu durumda illa ki bir banka hesabına ihtiyacınız olacak. Hollanda üzerinden örneğimizi devam ettirelim… Geçerli kimliğiniz, BSN numaranız, oturum izniniz ve adres kayıt belgeniz/kira kontratınız banka tarafından istenecektir.

ADVERTISEMENT

Eğer herhangi bir şekilde yurtdışına gidemiyorsanız, Türkiye üzerinden yurtdışında banka hesabı açmak istiyorsanız bu durumda Payooner ve Leupay çıkış yolunuzdur. Bu sistemler sayesinde Amerika, İngiltere hatta Almanya’da banka hesabı açabilir ve para transfer işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. LeuPay SataBank’ın alt bankası olarak biliniyor ve Malta’da hizmet veriyor. Payooner ise özellikle yurtdışından gelir elde eden ve ödeme alan kişiler tarafından tercih edilse de LeuPay ile aynı özelliklere hatta daha fazlasına sahiptir.

Anlatacaklarım bu kadar, bilgim dahilinde yurt dışı için banka hesabı açmak için bilinmesi gerekenlerden bahsettim. Sorularınızı bekliyor olacağım.