featured
Share

Share This Post

or copy the link

Yaşlanma Nasıl Geciktirilir?

Yaşlanmaya engel olmanın henüz bir yolu bulunmadı ancak yaşlanmayı geciktirmenin yolları mevcut. Yaşlanma kendisini en fazla cilt üzerinde gösteriyor. Bu nedenle cildin sağlıklı ve bakımlı olması yaş olarak önüne geçilemese de görünüm olarak yaşlanmanın önüne geçebiliyor. Sigara ve özellikle uygun olmayan kozmetik ürünler cildin yaşlanmasının en önemli faktörleri arasında.

Kremlere Dikkat Edin

Kadınlar tarafından en çok kullanılan ürünlerin başında kremler geliyor. Kremler yaşlanmayı geciktirmenin yolları arasında önemli bir yerde. Ancak nemlendirici, yaşlanmayı önleyici ve gözaltı kremlerini kullanmadan önce kesinlikle bir dermatoloğa başvurmak gerekiyor. Size ait olmayan kremleri kullanmak ve kozmetik mağazalarından bilinçsiz şekilde krem almak son derece sağlıksız ve riskli olabilir.

Sigara Kullanmayın

Sigara cildin esneme özelliğinin ortadan kaybolmasına sebep olur ve cildin en büyük düşmanlarından bir tanesidir. Sadece cilt açısından değil genel anlamda sağlık açısından da sigara kullanılmamalıdır. Pek çok kişi sigaranın cilde olan etkisini kabul etmek ancak tek bir sigara bile cildin yaşlanması için yeterli olur.

Düzenli Uyuyun

En az sigara kadar düzenli uyku uyumak da cildiniz için önemlidir. Düzenli uyumuş ve uykusunu alarak uyanmış kişilerde cilt daha sağlıklı görünür ve yaşlanma etkilerinin görülemeye başlanması da gecikir.

Cildinize Bakın Yaptırın

Cilt bakımı kendi başınıza yapabileceğiniz bir şey değildir. Bir uzman tarafından yapılması ve uygulanacak kimyasal işlemlerin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmekte. Bu konuda dermatoloğa danışarak doğru yerlerde doğru kişiler tarafından cildinize bakım yaptırmaya dikkat edin.

Diyete Dikkat Edin

Diyet yapmadan önce yine bir uzmana danışarak diyete başlayın. Yanlış yapılan diyetler de cildin erken yaşlanmasına sebep olacaktır. Diyet sırasında meydana gelebilecek aşırı zayıflama hem ciltte sarkmalara hem de cildin soluk ve donuk bir hal almasına sebep olacaktır.

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Yaşlanma Nasıl Geciktirilir?
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!