Yapı Kredi World Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Ülkemizde en çok tercih edilen kredi kartları arasında saydığımız World Kart, Yapı Kredi Bankası tarafından geliştirilen ve kullanıcılarına sunulan bir hizmettir. World özellikli kredi kartı için başvuru yapacak olan kişiler, gelir durumlarını gösteren belgeleri yardımıyla Yapı ve Kredi Bankası şubelerine gitmeleri yeterli olacaktır.

yapı kredi world kredi kartı limiti ne kadar
yapı kredi world kredi kartı limiti ne kadar
İlk kez kredi kartı kullanacak olan ya da Yapı Kredi Bankası’ndan ilk kez kredi kartı alacak olan kişiler için başlangıçta biraz düşük limitler belirlenebilmektedir. Kişilerin gelir durumlarına ve bankalarda bulunan borç kayıtlarına göre verilecek olan bu kredi kartlarında, eğer farklı bir kredi ya da kredi kartı bulunmuyorsa, gelir belgesinde yazılı olan miktara yakın bir kredi kartı limiti belirlenecektir.

ADVERTISEMENT


Fakat belirlenen bu kredi kartı limiti sürekli sabit kalmayacaktır. Yapı Kredi Bankası şubelerine giderek ya da mobil ve internet bankacılığı hesabınıza giriş yaparak, kredi kartınızın limitinin arttırılması ya da otomatik olarak limit arttırılması konusunda başvuruda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi World Kredi Kartı Limit Arttırma

World özellikli kredi kartı limitinizi arttırırken/yükseltirken yukarıda belirttiğimiz gibi banka şubeleri, Yapı Kredi mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden anında başvuruda bulunabilirsiniz. Yapacağınız başvuru işlemleri ise, kredi kartı kullandığınız süresinin en az 3 ay olması durumunda yapmalısınız. 3 aydan daha az kullanımlarda, limit artışı için yapılan başvurular işleme alınmayacaktır. Bunun dışında, 3 ay sonrasında yapacağınız başvurularda, ödeme durumunuz ve gelir bilgilerinizi göz önünde bulundurarak banka tarafından başvurunuz sonuçlandırılacaktır.

Yapı Kredi Bankası Faiz Oranları

Görüldüğü üzere bankanın World kredi kartında pek çok özellik sunulmaktadır. Bununla birlikte bankanın faiz oranları da son zamanların en çok araştırılan konularındandır. Öncelikle uygun fiyatlı ihtiyaç kredisi almak isteyenlerin başvurduğu bu bankanın kredi özellikleri ve avantajları şu şekildedir;

  • İhtiyaç kredisi 3 ay ertelemeli olarak alınabilir.
  • 60 ay vadeye kadar imkan sunulur.
  • Gelir durumuna göre ön onaylı limit seçeneği bulunmaktadır.
  • Şubeye gitmeden sorunsuz kredi başvurusu yapılabilir.

Yapı Kredi bankasından ihtiyaç kredisi almak isteyenler yüzde 1.19 faiz seçeneğiyle bu krediye başvurabilir. Ayrıca minimum vade 1 ay, maksimum vade 60 ay olarak belirlenmiştir.

ADVERTISEMENT

Yapı Kredi 2. El Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Bankanın sunduğu ikinci el taşıt kredisi 48 ay vadeye kadar sunulmaktadır. Bu kapsamda sıfır taşıt kredisini de aynı vadeye kadar tercih edebilirsiniz. Faiz oranı ise yüzde 1.24 olarak uygulanmaktadır.

Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredilerinde faiz oranlarının düşmesi nedeniyle tüketiciler artık düşük faizli konut kredisi alabilmektedir. Bu kapsamda Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranı 120 ay vadeye kadar yüzde 0,99 olarak belirlenmiştir.

Türkiye’nin ilk özel bankası unvanına sahip olan Yapı Kredi’nin günümüzde 220 milyar TL’yi aşan aktif sermayesi bulunmaktadır. Ayrıca ülkemizin en büyük 4. bankası olarak çalışmalarına devam etmektedir.

ADVERTISEMENT