Yapı Kredi Havale ve EFT Ücretleri (2019 Güncel)

Bankacılık hizmetlerinden sıklıkla yararlanan bir kişi isen EFT ve Havale terimlerinin ne anlama geldiğini biliyorsundur.

yapı kredi havale ve eft ücretleri 2019
yapıkredi havale ve eft ücretleri 2019 (güncel)

Para transferi sırasında kendi bankanız ile yaptığınız işlemler Havale, farklı bankalar ile yaptığınız işlemler EFT olarak adlandırılır. Bu işlemler bankacılık hizmetleri üzerinden yürütüldüğü için belirli oranda masraf ücretleri alınmaktadır. Yapı kredi de her bankada olduğu gibi havale ve eft gönderimlerinde ücret talep etmektedir.

ADVERTISEMENT

Yapı kredi bankası tarafından talep edilen EFT ve Havale ücretleri mobil bankacılık ve ATM hizmetlerine göre değişiklik göstermektedir. Bu ücretler şu şekildedir;

  • Yapı kredi Bankası kullanıcıları, İnternet bankacılığı üzerinden yapacakları EFT işlemi için 4,00 TL işlem ücreti ödemektedirler.
  •  İnternet bankacılığı müsait olmaması durumunda ATM’ler üzerinden EFT yapmak istemeniz durumunda ödeyeceğiniz işlem ücreti 6,00 TL olacaktır.
  • Havale işlemini mobil bankacılık üzerinden yapmak istemeniz durumunda işlem ücreti olarak ödeyeceğiniz tutar 1,90 TL olacaktır.
  • Aynı işlemi ATM’ler üzerinden yapmanız durumunda Havale işlemi için 6,00 TL işlem ücreti ödemek durumunda kalacaksınız.

Bu ücretler 2019 yılının güncel ücretleridir, fiyatlarda artış veya azalış olması durumunda yazımızı güncelleyeceğiz. Sorularınızı bekliyoruz.

Yapı Kredi 2020 Havale Ücretleri

Yapı Kredi Bankasından yapacağınız havale işlemleri için son zamanlarda Yapı Kredi 2020 havale ücretleri merak konusudur. Öncelikle mobil bankacılık ve internet bankacılığından yapılan havale işlemlerinde 3 TL tahsil edilir. Ayrıca mobil, telefon, cebe havale ve internet üzerinden yapılan havalelerde 12 TL işlem ücreti tahsil edilmektedir. ATM’den havale yapacak olanalr ise 13 TL işlem ücreti öder. Yapı Kredi 2020 havale ücretleri;

ADVERTISEMENT
  • İsme havale – 70 TL
  • Hesaba nakit havale – 70 TL
  • İsme havale – 70 TL
  • Hesaptan havale – 45 TL
  • Telefon bankacılığından havale – 50 TL şeklindedir.

Yapı Kredi 2020 EFT Ücretleri

2020 Yapı Kredi EFT ücretleri de merak konusudur. EFT gönderimi mobil ve internet üzerinden 7 TL’dir. Geç EFT gönderimi ise 9.5 TL olarak ücretlendirilir. Telefon bankacılığından EFT 50 TL iken, yine telefondan geç EFT ücreti 70 TL olarak ücretlendirilir.

Düzenli ödeme talimatıyla verilecek EFT işlemleri 3.25 TL’dir. Ancak nakit veya hesaptan EFT gönderimi 80 TL olarak tahsil edilir.