Vakıfbank İmar Barışı Kredisi Nedir?

Vakıfbank’ın kısa süre önce yayınladığı imar barışı adını verdiği kredi paketi ile birlikte İmar Barışı kapsamında 48 ay vadeli kredi verilmeye başlandı. Peki ya imar barışı kredisi için geçerli faiz oranları ne kadar?

vakıfbank imar barışı kredisi nedir
vakıfbank imar barışı kredisi nedir

Maksimum 20.000 TL’ye kadar alınabilen İmar Barışı Kredisi, finansman ihtiyacı olan kişiler için iyi bir fırsat gibi görünüyor. Faiz oranları aylık %1,72 olması dolayısıyla da pek çok kişi tarafından yakından takip edilen ve reklamları televizyon kanallarında dönen bu yeni Vakıfbank kampanyası ile birlikte 2.000 TL ile 20.000 TL arasında tutarlarda kredi alınabiliyor.

ADVERTISEMENT

Vade aralığı ise 3 ay ile 48 ay arasında değişkenlik gösterebilmekle birlikte %0,5 + BSMV kredi tahsis ücreti alınıyor. Örneğin 20.000 TL tutarında imar barışı kredisini 48 ay vade ile almak istediğinizde aylık ödemeniz gereken tutar 660,56 TL olacak ve 100 TL kredi tahsis ücreti ödeyeceksiniz demektir.

Ancak bu tutarlar dışında bir de artık ülkemizde kredi çekmek isteyen herkesin zorunlu olarak yaptırması gereken sigorta durumu da yukarıdaki gibi bir senaryoda 1 yıllık hayat sigortası prim tutarı 35 yaşındaki bir erkek için 98 TL’ye tekabül edecektir.

Son olarak %1,72 faiz oranından yararlanabilmek için üç şart koşuluyor, o da; kredinizin yatacağı Vakıfbank hesabına 1 adet yeni düzenli fatura ödeme talimatı vermeli, hayat sigortanızı Vakıfbank aracılığı ile yaptırmalı ve asgari bir maaş tutarında da kredili mevduat hesabı açtırmalısınız.