Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası 6 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Başvurusu Şartları

Kamu bankaları 1 Nisan 2020 itibariyle emekli, çalışan ve asgari ücretliler 5 bin TL’den 10 bin TL’ye kadar temel ihtiyaç kredisi başvurularını almaya başladı. Bu kredinin şartları da herkes tarafından merak ediliyor. Öncelikle KGF destekli olan ve tüm vatandaşlara 6 ay geri ödemesiz olarak sunulacak bu kredinin bazı temel şartları bulunuyor.

6 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Vatandaşlar Vakıfbank, Halkbank, ziraat bankası 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak 5 bin, 7.500 ve 10 bin TL’lik krediden yararlanmaya başlayacak. Başvurular online olarak ya da mobil uygulama üzerinden gerçekleştiriliyor. Bununla birlikte 3 kamu bankasının koşulsuz olarak sunacağı belirtilen bu kredide aylık faiz oranı da oldukça düşük tutulmuştur. Yüzde 0,49 faiz oranıyla sunulan bu kredinin aynı zamanda 36 ay vade ile aktarılacağı paylaşıldı.

ADVERTISEMENT

1 Nisan 2020 itibariyle online bankacılık kanalları üzerinden başvuru yapan milyonlarca vatandaş, temel ihtiyaç kredisi başvuru sonuçlarını da merak ediyor. Kredi Garanti Fonu kapsamında sunulan bu kredinin 6 ay sonra geri ödeme tablosu yazımızın devamında paylaşılmıştır.

Temel İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme Nasıl Olacak?

0,49 faiz oranıyla sunulan Vakıfbank, Halkbank, ziraat bankası 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi;

  • 5 bin TL için aylık geri ödeme 188 TL
  • 7.500 TL için aylık geri ödeme 282 TL
  • 10 bin TL için aylık geri ödeme 376 TL olacak.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Neler?

Kamu bankalarının koronavirüs ile mücadele kapsamında başlattığı bu krediden yararlanmak için hane halkı gelirinin 5 bin TL’den az olması gerekiyor. Bununla beraber işsiz veya çalışmayan ayrımı olmaksızın sunulacak kredinin geri ödemesine 6 ay sonra başlanacak. Kalan 30 ay için de yukarıda paylaşılan aylık taksit tutarı ödenecek.

ADVERTISEMENT

Kredi başvuruları değerlendirmeye alındıktan sonra vatandaşlara olumsuz durum bilgileri SMS ile aktarılacak. Örneğin Ziraat Bankası mobil internet sayfasından başvuruları alırken Vakıfbank ayrıca SMS üzerinden de kredi başvurularını kabul etmektedir. Aralarında boşluk bırakarak DESTEK TC kimlik numarası HANEGELİRİ bilgilerinizi yazdıktan sonra 5724’e SMS göndermeniz yeterlidir.

Kimler Temel İhtiyaç Kredisi Alabilir?

Hane halkı geliri 5 bin TL’den düşük olan herkesin bu krediden yararlanacağı belirtildi. KGF desteği sayesinde düşük gelirli vatandaşların ve bireysel segmentte yer alan herkesin krediyi alabileceği aktarıldı. Başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşların hesaplarına talep edilen miktar aktarılacak. Talep edenler kredisini banka ATM’lerinden rahatlıkla çekebilecek.

Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Koronavirüs nedeniyle bankalar düşük faizli ihtiyaç kredisi kampanyalarını açıklamaya devam ediyor. Kamu bankalarının yanı sıra özel bankaların da düşük faizli tüketici kredisi vermesi bekleniyor. Ancak geçen ay açıklanan Vakıfbank, Halkbank, ziraat bankası 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi seçeneği sayesinde vatandaşlar 0.49 faiz oranlı krediden yararlanmak için başvuru yapmayı sürdürüyor.

ADVERTISEMENT

Kamu bankalarının dışında en düşük ihtiyaç kredisi 0.99 faiz oranıyla sunuluyor. İNG Bank, İş Bankası ve TEB üzerinden sunulan ihtiyaç kredileri ayrıca 60 aya kadar vade imkanı sağlıyor. Ayrıca Alternatif Bank ve Şekerbank da yüzde 0.99 faiz oranıyla kredi sunarken ICBC Turkey 1,03 faiz oranıyla kredi aktarmaya devam ediyor.

En uygun krediyi seçmek ve bankalar hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak için sitemizin ‘bankalar’ sayfasını ziyaret etmeniz yeterlidir. Burada güncel kredi faiz oranları ile vade gün sayıları paylaşılmaktadır. Ayrıca kredi haberleri konusunda da paylaşımlarına devam eden sitemizden ihtiyacınız olan tüm bankacılık uygulamalarını da takip edebilirsiniz.