Sevgililerin Sosyal Medya Kullanımı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sevgililerin Sosyal Medya Kullanımı

Pek çok kişi gündem ve yakın çevresi hakkındaki güncel bilgileri sosyal medya üzerinden takip ederken, sevgililer ise çok farklı bir sebepten dolayı sosyal medya kullanıyorlar. Sevgililer arasında sosyal medya kullanımı günümüzde daha çok birbirini takip etmek amacıyla kullanılmakta. Elbette bunun arkasında çok farklı sebepler var. Ancak ne olursa olsun İngilizcede Stalk olarak adlandırılan bu davranış pek de hoş olarak karşılanmıyor.

 

Stalk sadece sevgililerin birbirlerini gizli olarak takip etmeleri için kullanılan bir terim değil. Her türlü şekilde birini onun haberi olmadan sosyal medya üzerinde gizli şekilde takip etmeye Stalk deniliyor. Tabi ki sevgililer bu işlemi çok daha sıkı bir şekilde yapıyorlar.

 

Sevgililer arasında sosyal medya kullanımı bazen ilişkilerin bitmesiyle dahi sonuçlanabiliyor. Çünkü taraflar birbirlerini sürekli olarak takip ediyorlar. Sosyal medyada herkes bulunduğu için bu kadar çok kişinin bulunduğu bir yerde de kıskançlığın ortaya çıkması gayet normal bir durum. Hele ki beğenmeler ya da yorum yazmalar ve yorumların karşılıklı kısa sohbetlere dönüşmesi bir taraf için hiç de hoş olmayabiliyor.

 

Sevgililere Ait Tek Hesap

Bazı çiftler yine kıskançlık sonucu ortaya çıkan bir çözüm olan ortak hesap açma yolunu seçiyorlar. Bu sayede gelen özel mesajlar da dahil olmak üzere iki taraf da birbirlerini kontrol altında tutabiliyorlar. Ancak burada unutulan önemli bir nokta var. Bu durum aynı zamanda tarafları sahte hesaplar açmaya da itiyor. Aramalarda kendi isimleriyle görünmek istemeyen taraflar sahte isimlerle yine kendilerine hesap açıp o hesabı rahat bir şekilde kullanıyorlar.

 

Sevgililer arasında sosyal medya kullanımı denildiğinde herhalde akla ilk gelen güvensizlik ve kıskançlık duygularının ortaya çıkması. Cep telefonunun olmadığı dönemlerde çiftler gün içinde yeterince görüşemiyorlardı. Bir başka deyişle gün içinde kendilerine ait bir zamanları vardı. Ancak teknolojinin ilerlemesi ve iletişimin çok kolay bir hale gelmesi çiftlerin birbirlerini çok daha sıkı bir şekilde takip etmelerine sebep oldu. Bu anlamıyla da sosyal medya üzerinde kullanılan takip etmek sözü aslında tam da yerinde bir söz oluyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sevgililerin Sosyal Medya Kullanımı
Giriş Yap

E-Okur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!