Sabahları Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

featured
Share

Share This Post

or copy the link

Sabahları Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

 

Su tüketmenin elbette vücuda son derece faydası var. Ancak sabahları su içerek güne başlamak bilinenden çok daha faydalı. Sabahları uyanır uyanmaz içilen bir bardak su hem gün içinde hem de uzun vadede sağlıklı bir hayat sunar.

 

Sabahları Su İçerek Metabolizmanızı Hızlandırın

 

Metabolizmayı hızlandırmak, organların daha çabuk çalışmasına ve enerjinin daha hızlı yakılmasına sebep olur. Daha hızlı yakılan enerji vücudun da gün içinde enerjik kalmasını sağlar. Yapılan araştırmalar sadece 1 bardak su içmenin metabolizmanın çalışmasını %24 oranında arttırdığını ortaya koymuştur. Dikkat edilmesi gereken nokta sabah uyandığınızda hiçbir şey yemeden bir bardak su içmek olacaktır. Yemeklerin üzerine içilen suyun ise yarardan çok zararı bulunmaktadır. Yediğini yemekler suyla birlikte karnınızın şişmesine ve gereksiz gaz oluşumuna sebep olur.

 

Böbreklerinizi Çalıştırın

 

Sabahları su içerek böbreklerin çalışmasını hızlandırırsınız. Bununla birlikte vücuttaki toksinler de böbreklerin hızlı çalışmasından dolayı hızlı bir şekilde dışarı atılır. Vücudunuzun kısa süre içinde temizlenmesine sebep olur. Vücuttaki su eksikliğinden en çok muzdarip olacak olan organ beyindir. Çünkü beynin %75’i sudan oluşur. Vücuttaki su eksikliği başımızın ağrımasına sebep olur. Sabahları bir bardak su ile bunun önüne geçilebilir. Ayrıca gün içindeki stres de beyinle ilgilidir. İçeceğiniz su stres ve gerginliğinizi ortadan kaldırır.

 

Sabahları su içerek iştahınızın kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bu durum özellikle diyet yapanların işlerine yarar. Çünkü yemeklerden önce içilen su midede kapladığı yerden dolayı açlık hissini de ortadan kaldıracaktır. Su, lenf sistemini güçlendirir ve vücudun hastalıklara karşı olan direncini arttırır. Bu yönüyle doğal bir ilaç olarak da adlandırılabilir. Yeni hücrelerin oluşumunu hızlandırır ve bu sayede kalbin daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar.

 

Sabahları su içmenin dışında gün içinde de belirli oranda su tüketmek son derece önemli. Ancak bu yemeklerden sonra ya da susuzluk hissettiğiniz zamanlarda olmamalı. Su içmek için gerçekten susmayı beklemeyin. Su içmeyi tıpkı gün içinde düzenli şekilde yaptığınız başka işleriniz gibi bir alışkanlık haline getirin.

 

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Sabahları Su İçmenin Faydaları Nelerdir?
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!