Sabahları Kolay Uyanmak İçin 5 Öneri

featured
Share

Share This Post

or copy the link

Sabahları Kolay Uyanmak İçin 5 Öneri

Kimi insanlar gece insanıdır kimileri ise gündüz insanı. Gündüz insanları için sabah uyanmak çok sorun olmasa da gece insanları için ciddi bir sorundur ve bu insanlar sabahları kolay uyanmak için 5 yöntem uyguladıklarında daha kolay bir şekilde uyandıklarını göreceklerdir.

Erken Kalkmanın Yolları

Sabah uykusunun çekiciliği yadsınamaz ve beş dakika daha uymanın keyfinden vazgeçmek çok zordur. Aynı zamanda çalışmak zorunda olmak sabah uykusundan da mahrum kalmak demektir.

Alarm Kurmak

Sabahları alarm ile uyanmak alışıldık bir uygulama fakat yatma saatinin belirlenmesi için kurulan alarm vakitli yatağa gitmeyi sağlayacaktır. Sabah uyanmak için alarm kurulduğunda da kişinin ulaşamayacağı mesafede olması gerekir.

Televizyon İzlemeyin

Sabahları kolay uyanmak için 5 yöntem arasında yatmadan iki saat önce televizyonun önünden kalkılması da gelmekte. Bu iki saatte kısa yürüyüşler yapmak, ertesi günün planlarını halletmek, kitap okumak ve ılık bir duş almak kişinin uyumasını kolaylaştıracak ve ertesi günün planları yapıldığı için kafaya takılan bir şey olmayacaktır.

Yatmadan Önce Tüketmeyin

Yatmadan önce açlık hissedildiyse hafif atıştırmalıklarla mideyi bastırmalı ağır gıdalardan uzak durulmalıdır. Çay, kahve, alkol ve sigara tüketmek insanı uyutmaz.

Su Bulundurun

Yatmadan önce başucunda bir bardak su bulunması ve sabah uyanıldığında suyun içilmesi kişinin kendine gelmesinde büyük rol oynar. Kafein almadan kendine gelemeyen insanlar sabah içmek için kafeinli bir içecek de bulundurabilir.

Yatakta Egzersiz Yapın  

Uyanıldığında yatakta yapılacak küçük egzersizler vücudun harekete geçmesini sağlar. Bunu alışkanlık haline getirmek çok faydalı olacaktır.

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Sabahları Kolay Uyanmak İçin 5 Öneri
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!