Parfüm Alırken Nelere Dikkat Edilir?

featured
Share

Share This Post

or copy the link

Parfüm her kadının olmazsa olmazları arasında. Kimi insanlar için bir alışkanlık. Hatta bazı insanlar için bir kartvizit durumda. Kokusu ile tanınan oldukça fazla kişi var. Ancak halk olarak parfüm satın alma işleminin çok fazla bilinçli bir şekilde yapıldığını söylemek doğru olmaz. Parfüm konusunda derinlemesine bir bilgi sahibi olmak parfüm satın alırken oldukça önem teşkil ediyor. Bu yazımızda parfüm alırken dikkat edilmesi gerekenler üzerinde duracağız.

Parfüm Alırken Bir Bayanla Seçim Yapın

Erkek parfümü alırken bir bayanla birlikte gitmek her zaman için doğru seçim yapma konusunda yanılma payınızı azaltacaktır. Kadınlar erkek parfümüne erkeklerden çok daha duyarlıdırlar. Bu yüzden parfümün bir elbise gibi erkeğe yakışıp yakışmadığına hemen karar verebilirler. Çoğu erkek bir parfüm seçerken koklar ve beğenir ancak kadınlar parfümü sıktığınızda o parfümün elbisenizle olan uyumuna kadar dikkat ederler. Bu yüzden yanınızda bir bayan olması ve size fikir vermesi her zaman için önemlidir.

Parfüm alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında bir diğeri de aynı gün içerisinde 5’den fazla parfüm denememek olacaktır. Üçüncü parfümden sonra kokular birbirine karışacak hem de burnunuzun iyiyi ve kötüyü ayırt etme oranı iyice azalacaktır. Alacağınız bir parfümü ertesi gün sıktığınızda aynı kokuyu alamama olasılığınız oldukça yüksek. ” Bu dün benim hoşuma giden parfüm değil” diyebilirsiniz.

Ten Rengi Önemli

İşte yine kadınların fikirlerine başvurulabilecek bir nokta. Parfüm alırken ten renginin önemi. İlk başta kulağa şaka gibi geliyor ancak parfüm alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında teninizin rengi de var. Parfümlerle çok içli dışlı olanlar her parfümün her ten rengine uymadığını bilirler. İşin bu kısmı bir tarafa dursun sabah sürülmesi gereken ve akşam sürülmesi gereken parfümler dahi kendi aralarında kategorileştirilmişlerdir. Bu işin bilenleri buna dahi dikkat etmekte. Ten rengi ve parfüm uyumunu size en güzel şekilde yine bu işten az biraz anlayan bir bayan verecektir. Aldığınız parfüm gerçekten pahalı bir parfümse verdiğiniz paranın da buna değmesi gerekiyor.

Doldurma olarak bilinen parfümler hakkında da bir şeyler söylemek gerekiyor. Nasıl üretildiği ve nasıl onay aldığından emin olmadığınız doldurma parfümleri kullanmayın. Gerekirse satın almadan önce bu belgeleri isteyin. Sonuçta kimyasal ve üzerimize sıktıktan sonra tüm gün boyunca soluduğumuz bir madde. Dikkatli olmakta fayda var.

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Parfüm Alırken Nelere Dikkat Edilir?
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!