Yeni Opel Crossland(2022)’in Fiyatı ve Özellikleri

opel crossland 2022
opel crossland 2022
Share

Share This Post

or copy the link
Alman otomotiv sektöründe adını sıkça duyduğumuz Opel’in SUV sınıfında yer alan aracı Opel Crossland, 2022 için farklı bir konseptle bizleri karşıladı.  Yenilenmiş iç ve dış tasarımından ziyade yakıt tüketim konusunda da kendini geliştiren Crossland için belirlenen başlangıç fiyatı 507.900 TL iken en donanımlı olan paketinin fiyatı ise 744.900 TL oldu.

Otomotiv sektörü için liderler arasında yer alan Opel’in, SUV sınıfı için ürettiği yeni Crossland, yeni tasarım özellikleri ve donanım geliştirmeleri ile bu seneye giriş yapmış oldu. Önceki senelere göre tasarım açısından farklı bir boyuta geçmiş olan Crossland,  şehir içinde olan kullanıma da uygun olması ile dikkat çekiyor.

Toplam olarak 4 farklı donanım seçeneği ile piyasaya çıkan bu araç, en uygun paketinde de olmak üzere LED farları standart bir şekilde kullanıma sunmuş. En üst donanım seçeneğinde de kullanıcıların zevklerine hitap edecek değişiklikler onları bekliyor olacak. Gelin yeni Opel Crossland’in kalan özelliklerine ve detaylarına hep birlikte göz atalım.

Opel Crossland’in tasarım ve donanımı ile ilgili bilgiler

Dış Tasarımı
İç tasarımı
Güvenlik sistemi
Aktif acil frenleme teknolojisi
Patinaj sistemi
Gelişmiş park sistemi
Konforlu sürüş rahatlığı
Kayma özelliğine sahip arka koltuklar
Isıtmalı koltuk sistemi
Isıtmalı direksiyon sistemi
AGR onaylı olan yeni koltuklar

Tasarımı:

Aracın Dış Tasarımı: Karışık bir görüntü ve farklı çizgiler

opel crossland 2022

2022 model Crossland farklı bir tasarım anlayışı ile piyasa sürülmüş ve şehir içi kullanıma odaklanmış bir görüntüye sahip gibi. Aracın arka kısmında yer alan siyah şeritli farların aracı daha gösterişli bir hale getirdiğini söylemek yanlış olmaz sanırım. Fakat bu siyah şeritler opsiyonlu olarak satışa sunuluyor.

Opel Crossland, sadece 2 tane jant boyutu seçmenize imkan sağlıyor. Seçtiğinizi donanım paketine göre değişiklik oluşuyor. Boyutlar ise 16 ve 17 inç arasında değişebiliyor. Jantlar için elmas kesim uygulandığını da hatırlatalım. Bu seçenekler dışında yeni Crossland’in opsiyonel olarak çok farklı satın alma seçeneği olduğunu da belirtelim.

Aracın İç Tasarımı:

opel crossland 2022

Önceki modellere nazaran daha ferah bir sürüş ortamı olan bu araçta, oturma pozisyonunun daha yüksek olması da trafikte kullanıcı için bir artı olabilir. Tavan için tasarımda değişiklikler yapabileceğinizi de belirtelim. Panoramik cam tavan sayesinde de aracın içerisindeyken son derece rahat ve konforlu hissedeceksiniz. Opel Crossland’in bagaj hacmi de diğer modellere göre artmış durumda bütün koltuklar en önde olduğunda 520, arka koltukların yatırılması ile de 1255 litreye kadar bagaj hacmi yükselebiliyor.

Güvenlik Sistemi:

Aktif olarak kullanılan acil fren yapma sistemi:

Opel, Crossland modelinde sürücüler için trafikteyken onları düşünen bir teknoloji tercih ediyor. Yolculuk esnasında beklenmedik bir durum yaşanırsa, yaya ve araçları algılayıp sürücüye bildirim veren bir sistemden bahsediyoruz. Eğer sürücü tepki vermezse de Crossland’in kontrolü o anlık frenleme sisteminde oluyor ve kaza riski azalmış oluyor.

Patinaj sistemi:

opel crossland 2022

Opel’in IntelliGrip ismine sahip olan bu sistem, yol zeminine bakılmaksızın, yol tutuşunu ve konforu artırmayı amaçlıyor. 5 farklı sürüş seçeneği olan araç için en verimli olan yollar, karlı, çamurlu ve çakıllı yollar olarak belirtilmiş durumda.

Geliştirilmiş park sistemi:

Opel Crossland

Opel Crossland, park etmesi mümkün olan her yere sürücüsünün herhangi bir hamlesine gerek duymadan rahatlıkla yerleşebiliyor. Yoğun bir günün ardından zor da olsa bir park yeri bulduktan sonra tek bir tuş ile aracınızı uygun olan bölgeye park edebileceksiniz.

Kayma özelliğine sahip arka koltuklar:

Genelde görülmeyen bir özellikle daha karşımıza çıkıyor Crossland, bu özellik ile arka koltuklar da ön koltuklar gibi öne veya arkaya doğru hareket edebiliyor. Arka kısımda yolculuk yapan kişilerin konforu düşünülerek geliştirilen bu özellik aynı zamanda bagaj hacmini de genişletebiliyor. Bu sayede araç içerisinde rahat bir alan oluşturmak kolaylaşıyor.

Isıtmalı koltuk sistemi:

Soğuk kış günleri için aracın ısınmasını beklemek gayet istenmeyen bir durum. Opel Crossland, 3 farklı kademesi bulunan koltuk ısıtma sistemi ile kullanıcıların bu konuda sorun yaşamasını engelliyor.

Isıtmalı direksiyon:

Opel Crossland

Isıtmalı koltukların yanında bir de direksiyonu ısıtmayı da destekleyen Opel, araç içerisinde soğuk günler için yeterince önlem almış ve kullanıcısını düşünmüş gibi görüyor. Bu ısıtma sistemi ise opsiyonel olarak satışa sunuluyor.

 

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Yeni Opel Crossland(2022)’in Fiyatı ve Özellikleri
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!