Olduğunuzdan Genç Gösteren Besinler

featured
Share

Share This Post

or copy the link

Olduğunuzdan Genç Gösteren Besinler

Yaz ayları yaklaşırken genellikle insanlarda bir kilo verme telaşı başlıyor. Bu telaş kadınlarda daha fazla gözlemlenmekte. Çünkü yazın kullanılan kıyafetler diğer mevsimlerde giyilen  kıyafetlere oranla daha ince olduğundan dolayı bu da güzel görünmek adına kilo verme çabasına girmeye sebep olmakta. Yaza hazırlanırken kilo verme yöntemleri kadınların sıklıkla kullandığı hızlandırılmış diyetler olarak da ifade edilebilir. Bu yöntemler genellikle hızlı ve kolay yoldan kilo vermek üzerine kurulu besin tüketilmesine odaklı yöntemler.

Kilo Verme Süresi Ne Kadar?

Kış aylarında vücut ısısının korunması amacıyla vücutta bulunan yağlar artmakta. Bu yüzden bu yağların eritilmesi kişiden kişiye değişim göstermekte. Bazı kişiler kolaylıkla bu yağları eritirlerken bazıları ise yapılan diyete egzersiz takviyesi yapmak zorunda da kalıyorlar.

Hızlı şekilde kilo vermek ve yağ yakmak için öncelikle tüketilmesi gerekenler süt, yoğurt ve kefir. Kalsiyum içeren bu gıdaları her gün düzenli olarak tüketmek vücutta bulunan yağların yakılmasını da hızlandırıyor. Bununla birlikte ceviz, badem ve fındık gibi gıdalar da yağ asitleri ihtiva ettiklerinden dolayı yağların yakılması üzerinde etkililer. Balık tüketimi ve özellikle de somon tüketimi de oldukça önemli. Haftada tüketilen en az 2 somon kilo verme de oldukça etkili olacaktır. Somonun bir diğer özelliği ise tokluk hissi yaratarak çok yemek tüketiminin önüne geçmesi. Bu süreçte şarküteri ürünleri ve alkolden de uzak durulması gerekmekte.

Hızlı Verilen Kilolar Hızlı Alınır

Yaza hazırlanırken kilo verme yöntemleri uygulanırken unutulmaması gereken önemli bir madde ise kısa sürede verilen kiloların yine kısa sürede geri alınması ihtimalinin olmasıdır. Bu kabul görmüş temel bir kanıdır. Ancak düzenli bir diyet programı ve egzersiz ile yaza hazırlanırken verilen kiloların geri alınmasının önüne geçilebilir. Bu noktada da diyeti bir hayat tarzı olarak düzenli şekilde uygulamak gerekiyor.

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Olduğunuzdan Genç Gösteren Besinler
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!