Nisan Ayı için En Uygun İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada?

Bankalar 2020 yılının yeni ayında pek çok kampanya düzenleyerek acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor. Merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizde sizlerle paylaşılıyor. İşte detaylar…

Vatandaşlar en uygun ihtiyaç kredisi için araştırmalarına devam ediyor. Bankaların kredi faiz oranları aslında son dönemlerde yükselmeye başladı. Koronavirüs salgınından önce yüksek olan faiz oranları şu sıralar yüzde 0.79’a kadar düşüş yaşadı. Bununla birlikte birçok banka kredi faiz oranını yüzde 1 seviyesinin üzerinde sunmaya devam ediyor.

ADVERTISEMENT

En Uygun İhtiyaç Kredisini Hangi Banka Veriyor?

En uygun ihtiyaç kredisi şu an için Şekerbank tarafından sunuluyor. Yüzde 0.85 seviyesine çekilen ihtiyaç kredisi 36 ay vadeye kadar veriliyor. Kredi tahsis ücreti bulunmayan bu kredide 24 ay vadede yüzde 0.90, 36 ay vadede ise yüzde 0.99 faiz oranıyla kredi alınabiliyor.

İNG Bank ise yüzde 0.99 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi sunmaya devam ediyor. Ancak bu bankada kişiye özel faiz oranları söz konusu. Yani banka müşterileri ve kredi skoru yüksek olan tüketiciler düşük faizli kredilerden yararlanma şansına sahip olabiliyor.

CEPTETEB ve Türkiye İş Bankasındaki ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1.05. Her iki bankada da yine müşteriye özel faiz oranı uygulanıyor. Bu nedenle kampanyaları takip etmek adına bankanızla iletişime geçmeniz doğru olacaktır. QNB Finansbank tarafından sunulan acil ihtiyaç kredisi de yine yüzde 0.99 faiz oranıyla tüketicilere verilmeye devam ediliyor.

ADVERTISEMENT