featured
Share

Share This Post

or copy the link

Makyaj Malzemelerini Temiz Tutma

Kadınlar için makyaj malzemeleri sürekli olarak kullanılan malzemeler arasında. Bunun yanında sağlık açısından da temiz olmaları gerekiyor. Çünkü gözler başta olmak üzere ten, eller, ayaklar gibi pek çok yerle doğrudan temas ediyorlar. Makyaj malzemelerini temiz tutmak için çeşitli yöntemler mevcut. Bu yazımızda bunlara değineceğiz.

Kadınların temizlik anlayışları makyaj malzemelerine bakarak anlaşılabilir. Bazısı oldukça özen gösterirken bazıları ise bunun üzerinde çok fazla durmazlar. Peki makyaj malzemelerini temiz tutmak için neler yapılmalı? Bunun için işiniz bittikten sonra makyaj fırçalarını mutlaka yıkamalısınız. Sert bir yüzeye fırçaları su ile sürterek temizleyebilirsiniz.

Göz Kalemleri İçin Temizlik Önerisi

Kesinlikle göz ürünlerinizi bir başkası ile birlikte kullanmamalısınız. Temizlik için ilk olarak buna çok dikkat etmelisiniz. Daha sonra göz kalemlerinizi her kullanım için açarak kullanabilirsiniz.

Ruj Temizliği

Stick ruj temizliği her zaman daha kolaydır. Rujların ağzını pamuk ya da peçete yardımıyla silerek kullanabilirsiniz. Makyaj malzemeleri temizliği arasında en zor rujlar temizlenmektedir. Rujları uçuk varken kesinlikle kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Uçuk mikrobu ruja bulaştığında her kullanımda mikrop kapabilirsiniz.

Makyaj Malzemesi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj malzemelerini kullanırken mutlaka fırça ya da sünger kullanmalısınız. Bu şekilde daha temiz bir kullanım elde edeceksiniz. Fondöteni sürerken direk yüzünüze sürmek yerine sünger ile kullanımlarda yüzünüzdeki sivilce ya da yağların makyaj malzemenize bulaşmasını önleyebilirsiniz. Bu şekilde mikrop kapmadan daha temiz bir şekilde uzun süreli ürünlerinizi kullanabilirsiniz.

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Makyaj Malzemelerini Temiz Tutma
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!