Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Şube Kapatan Bankalar Hangileri?

Birçok sektörü olumsuz yönde etkileyen koronavirüs, bankacılık sektöründe de bazı değişikliklerin yaşanmasına neden oluyor. Bu kapsamda çok sayıda bankanın şube kapatma kararı almasıyla beraber bankada işlem yapmak isteyenler durumdan olumsuz olarak etkilenecek. Ayrıca bazı bankalar aynı anda şubeye sınırlı sayıda müşteri alıyor.

QNB Finansbank’tan Şube Kapatma Kararı

QNB Finansbank, en çok şube kapatan banka olarak biliniyor. Koronavirüs vakasının ülkemizde ilk olarak 10 Mart 2020’de ortaya çıkmasıyla 140 şubesini kapatan bankanın toplam şube sayısı 525. Alınan karar doğrultusunda toplamda kapanan şube sayısı 385 oldu. Bankadan yapılan açıklamaya göre şubelerin geçici olarak kapatıldığı ve herhangi bir işten çıkarma durumunun olmadığı aktarıldı.

ADVERTISEMENT

Kamu Bankaları Şubelerini Kapattı mı?

Kamu bankaları da koronavirüs tedbirlerini almaya devam ediyor. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası sabah 9 akşam 17 olmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Kredi talepleri için ise online kanalların kullanılması gerektiği hatırlatılıyor.

Günümüzdeki birçok özel banka çalışma saatini öğlen 12 ile akşam 17 arasında güncelledi. Bununla beraber tüm bankalar iş merkezlerindeki, alışveriş merkezlerindeki ve havalimanlarındaki şubelerini geçici olarak kapattı.

Bankalar ile ilgili son dakika gelişmelerini sitemizden takip edebileceğiniz gibi en yeni krediler, düşük faizli krediler ve daha pek çok bilgiye de yine sitemizden ulaşabilirsiniz. Kredivebanka.net bankalarla ilgili yaşanan gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdürmektedir. Ayrıca özel bankalarda yaşanan gelişmeler de tarafımızca son dakika haberi olarak aktarılmaktadır.

ADVERTISEMENT