Kolay Kilo Alıp Zor Kilo Verme Sorunu

featured
Share

Share This Post

or copy the link

Kolay Kilo Alıp Zor Kilo Verme Sorunu

Pek çok kişinin başlıca şikayeti kolay kilo alıp zor kilo vermek. Aslında bu gayet doğru. Bazı insanların bünyesi kilo almaya daha yatkın olduğundan dolayı kilo verme konusunda zorluk yaşar. Elbette bunun tam tersi bir durum da söz konusu. Çevrenizde çok fazla yemek tüketip hiç kilo almayan insanların olduğuna da şahit oluyorsunuz.

İnsülin Direnci

İnsülin direnci ülkemizdeki insanlarda sıklıkla görülen bir sorundur. Bu sorun çok sinsi bir şekilde ilerler. İlk önce kişiyi gizli şeker hastası yapar, sonrasında ise şeker hastası. İşte kolay kilo alıp zor kilo vermek bu rahatsızlıkla direkt alakalı bir sorundur. Sorun sadece bununla sınırlı kalmaz. Kişi yüksek tansiyonlu olur, kalp damar hastalığı sorunları yaşar, uyku bozukluğu yaşar, terler ve gün içinde öfkeli olur.

Kolay kilo alıp zor kilo verdiğinizi düşünüyorsanız kesinlikle bir uzmana görünmekte fayda var. Bu durumun arkasında insülin direnci gibi rahatsızlıklar olabilir. Ne kadar erken bir doktora görünürseniz sorunun büyümesinin de o kadar önüne geçmiş olursunuz. Bu kendi başınıza üstesinden gelebileceğiniz bir sorun değildir. Günümüzde bu rahatsızlığı yaşayanların ortak sorunları kolay şekilde kilo almalarıdır. Bu bir bakıma var olan rahatsızlığı anlamak için de bir belirti olarak değerlendirilebilir.

Doktora Gitmezsem Ne Olur?

Kısa zaman içinde kilo almanın dışında yukarıda saydığımız belirtiler de vücutta görülmeye başlar. Bu yüzden bu belirtiler görüldüğünde doktora gitmek kaçınılmaz olacaktır. Normalin dışında kilo almaya başlamak kişinin kolayca anlayabileceği bir durum. Kısa zamanda 10-15 kilo aldığınızı gözlemlediyseniz, üstelik bunu doğru dürüst yemek yemeden yaptıysanız o zaman kesinlikle doktorunuza görünmelisiniz.

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Kolay Kilo Alıp Zor Kilo Verme Sorunu
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!