Kilo Verme Durunca Yapılması Gerekenler

featured
Share

Share This Post

or copy the link

Kilo Verme Durunca Yapılması Gerekenler

Düzenli bir şekilde diyet yapanların bir noktadan sonra ortak şikayetleri kilo vermelerinin durmasıdır. Bu aslında son derece normal bir olay. Çünkü hangi diyeti uygularsanız uygulayın bir noktadan sonra bünyenin belli bir kilonun altına düşmesi zorlaşmakta. Bu kilo kişiden kişiye değişen bir oranda olmakta. Artık uyguladığınız diyet programının kilo verdirmediğini düşünüyorsanız diyetinizi uygulamaktan vazgeçip başka yollar aramaya başlayabilirsiniz. Çünkü unutulmaması gereken nokta diyet programının bir diyetisyen tarafından verişmiş olsa dahi bir ömür boyu sizi zayıflatmayacak olmasıdır. Yaptığınız diyette kilo verme durunca başka yolları denemek yanlış bir davranış olmayacaktır.

Kahvaltıda Sağlıklı Beslenin

Kilo vermek için aç kalmanıza gerek yok. Ancak sağlıklı beslenmeye dikkat etmek gerekmekte. Özellikle kahvaltı yapmak ve sağlıklı besinler tüketmek zayıflamaya devam etmenin altın kurallarından bir tanesi. Düzenli kahvaltı yaptığınız taktirde vücudunuz gün içinde çok daha fazla kalori harcayacak ve kilo verme işlemi devam edecektir.

Su İçmek

Zayıflamak için su içmenin önemini herkes biliyor. Gün içinde en az bir buçuk ila iki litre arasında su tüketmek gerek. Ancak bazı durumlarda su açlık hissini de arttırabilmekte. Eğer çok fazla su için birisiyseniz en azından bir süreliğine düzenli su içmeyi bir kenara bırakabilir ve kilonuzu gözlemleyebilirsiniz. Eğer kilonuzda düşüş varsa çok fazla su içmemeye özen gösterebilirsiniz.

Beyaz Et Tüketin

Sürekli olarak kırmızı et tüketenlerde kilo vermenin durması çok daha fazla gözlemlenmekte. Bu yüzden kırmızı et tüketmek yerine beyaz et tüketerek kilo vermeye devam edebilirsiniz. Balık, köy tavuğu ve hindi tükettiğiniz taktirde düzenli bir şekilde kilo vermeye devam edebilirsiniz.

Çorba İçin

Kilo verme durunca yapılması gereken önemli şeylerden bir tanesi de ana öğünlerde kesinlikle çorba tüketimi yapmak. Çorba içildikten sonra mide üzerindeki gerginlik ortadan kalkar ve üretilen açlık sinyali azalır. Bu yüzden ana yemekleri daha az tüketirsiniz. Bununla birlikte ana yemekten alacağınız kalori en az 300 kalori daha az olacaktır.

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Kilo Verme Durunca Yapılması Gerekenler
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!