featured
Share

Share This Post

or copy the link

Keşap Gezilecek Yerler

Giresun Merkez’in hemen doğusunda bulunan Keşap, güzel denizi ve doğası ile gezilip görülmeyi bekleyen bir adres olarak dikkat çekiyor. Bölgede oldukça ciddi bir turizm potansiyeli bulunmasına rağmen bu potansiyelin henüz uygulamaya geçirilmemiş olması da ayrıca dikkat çekicidir.

Keşap Neresi Gezilir

Keşap gezilecek yerler söz konusu olduğu zaman, denizi ve yeşil doğasının dışında bir de Şahin Kayasını görmenizi tavsiye ediyorum. Her zaman için denizellikten kaynaklı olan ılıman bir iklime sahip olmasının yanı sıra oldukça şirin ve güzel bir kasaba görüntüsü çizdiği içinde muhakkak uğranabilir.

Keşap biraz öncede değindiğimiz gibi küçük bir kasaba görüntüsü çiziyor. Keşap ile Giresun merkez arasında sadece 10 km uzaklıkta bulunması ve ulaşımın Karadeniz Sahil Yolu ile sağlanması da ilçeye ulaşmada herhangi bir zorluk yaşamamanız anlamına geliyor. Aynı zamanda son yıllarda yapılan yatırımlarla fındık ve çay başta olmak üzere pek çok yeni üretim hane ve fabrikalar ile yakın bir gelecekte Keşap’ın daha da gelişeceğini ön görebiliriz.

Keşap Gezilecek Yerler

Türkiye Haritası şeklini almış bir kayanın bulunduğu Şahin Kayası muhakkak görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda ilçeden çıkabileceğiniz yaylalara da muhakkak gezip görmeniz gereken yerler arasında sayabiliriz.

Keşap’ta Ne Yenir?

Yol üzerinde (Karadeniz Sahil Yolu) ilerledikçe ilçelerin damak tatlarına göre çok farklı restoran ve yemek durakları yer alıyor. Bunların bir kısmı oldukça lezzetli yemekler sunarken bir kısmı da sadece tabela restoranı olarak dikkat çekiyor.

Keşap’a yolunuz düştüyse balık yiyebilir yada meşhur pidenin tadına bakabilirsiniz. Hazır konusu açılmışken uyarayım Karadeniz Bölgesinde özellikle Doğu Karadeniz’de yapılan pideler biraz fazla tereyağı ile yapılıyor. Ama işinin uzmanı olan bir restorana giderseniz çok lezzetli pideler bulabilirsiniz.

 

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Keşap Gezilecek Yerler
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!