featured
Share

Share This Post

or copy the link

Karagöl’ü Daha Önce Hiç Duydunuz Mu?

Bir çoğunuz Karagöl nerededir,nasıl bir yerdir herhangi bir bilgiye sahip olmayabilirsiniz.Gelin sizlerle Karagöl’ü tanıyalım ve bir gün yolumuz Artvin’e düşerse mutlaka uğrayalım. Karagöl heyelanlar sonucu oluşmuş bir göldür. 19. Yy başlarında bugün bakacak olursak Klaskur yani Aralık yaylasının yakınlarında bulunan bir tepenin Klaskur deresinin yolunu ve önünü kapatması sonucu meydana gelmiştir. Gölü kuş bakışı izleyebileceğimiz ve yaz aylarında kamp yapabileceğimiz Heba ve Aralık-Atanoğlu yaylaları yer almaktadır. Ayrıca göl milli parklarımıza dahildir.Göl erozyon nedeni ile dolma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Karagöl kamp kurmak ve karavan ile konaklamak için ideal bir yerdir. Bulunan alan içerisinde işletmeci tarafından işletilen 20 yatak kapasitesine sahip bir misafirhaneye sahiptir. Bölgeye yıllık ortalama 20.000 civarı yerli ve yabancı turist gitmektedir.

Karagöl’e Giriş Ücretleri Ne Kadar?

Karagöl o kadar güzel olmasına rağmen pek tercih edilmediği için ücretlerde her bütçeye uygundur. Motosiklet 6 Türk Lirası araba 9 Türk Lirası Minibüs 25 Türk Lirası’dır.Ayrıca park alanı için ek bir ücret alınmadığını da belirtmekte fayda var.

Karagöl’de Konaklama Ne Kadar?

Karagöl’e 5 ile 10 km arasında yer alan pansiyonlarda konaklamak mevcut olduğu gibi göl sınırları içerisinde çadır kurmak mümkün bakalım bunun için ödeyeceğimiz ücret ne kadar? Eğer kendi çadırımızı kurmak istersek çadır başına 20 Türk Lirası.Çadır kiralamak istersek 2 kişi 50 Türk Lirası 3 Kişi 60 Türk Lirası’dır. 1 kişilik ücret mevcut olmadığı için konaklamak istersek ve bir çadıra sahip değilsek minimum 50 Türk Lirasını gözden çıkarmalıyız.

Artvin Karagöl’e Nasıl Gidilir

Artvin şehir merkezinden Borçka’ya doğru yola çıktığınız taktirde tabelalar sizlere yolu gösterecektir. Şimdiden söyleyelim sizleri yeşilin her tonunun hakim olduğu, sisin farklı bir atmosfer oluşturduğu farklı ve estetik bir yol bekliyor. Muhteşem doğa manzarasına sahip olan Karagöl’ün yolu bile bütün ihtişamıyla sizleri karşılamaktadır. Yolun dar ve zaman zaman sert virajlara sahip olması nedeniyle çok dikkatli olmanızda fayda var. Böylelikle herhangi bir aksilik çıkmadan rahatlıkla Karagöl’e ulaşabilir ve burada konaklayabilirsiniz.

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Karagöl Nerede?Nasıl Gidilir?
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!