featured
Share

Share This Post

or copy the link

İyidere Neresi Gezilir

Rize ilçelerini ve gezilecek yerlerini yazmaya devam ediyoruz. Şimdiki durağımızsa Rize’nin en güzel ve en şirin ilçelerinden bir tanesi olan İyidere… İyidere Trabzon üzerinden Rize’ye ilk girdiğiniz ilçe olarak sizi karşılıyor. Aynı zamanda yapısal olarak deniz kenarına kurulmuş olmasına rağmen aniden yükselen dağları nedeniyle de ilçede güneye doğru gidildikçe hızlı bir şekilde rakımın da yükseldiğini söyleyebiliriz.

İyidere Nasıl Gidilir

İl merkezine oldukça yakın olan bu ilçe aynı zamanda Trabzon ili ile de sınır durumunda bulunmaktadır. Karadeniz sahil yolu üzerinde bulunan bu ilçeden ulaşım için hemen hemen günün her saatinde otobüs bulunmaktadır. Aynı şekilde il merkezine gitmek isterseniz de her on beş dakika da bir kalkan araçlar yardımıyla rahatlıkla il merkezine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda il merkezine de sadece on dört kilometre uzaklıkta bulunduğunu da hatırlatalım.

İyidere Gezilecek Yerleri

İyidere ilçesinde turizm açısından çok fazla gezilecek bir yer bulunmamaktadır. Bunun dışında ilçenin en çok ziyaret edilen noktasının plajı olduğunu da söyleyebiliriz. İlçenin turizm açısından en büyük avantajı plajlarıdır. Pek çok Karadeniz ilçesine oranla birden fazla plajı ile hizmet veren bir ilçedir. Aynı zamanda dağlık bölgelere doğru gidildikçe görülmesi gereken pek çok farklı köprü ve tarihi camileri de görülmeye değerdir. Zaten Karadeniz’in hemen hemen tüm ilçelerinde olduğu gibi İyidere içinde gezilecek yerlerden bahsederken daha çok sessizlik ve dingilikten bahsetmek daha doğru olacaktır.

İlçeye yolunuz düştüyse yada gezmek için geldiyseniz kesinlikle çay fabrikalarından çay almanızı tavsiye ediyoruz. Tüm bölgede olduğu gibi İyidere içinde hizmet veren çay fabrikalarında da son derece kaliteli ve güzel çayların üretildiğinin altını çizmekte fayda bulunuyor. Bunun dışında İyidere yakın bir gelecekte gerek turizm faaliyetleri gerekse plajları ile adını daha sık duyacağımız ilçeler arasında yer alacağa benziyor.

 

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
1
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
İyidere Neresi Gezilir
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!