İş Yaşamında Hangi Aksesuarlar Kullanılır?

featured
Share

Share This Post

or copy the link

İş Yaşamında Hangi Aksesuarlar Kullanılır?

Takı ve aksesuar kullanımı bazı insanlar için son derece önemliyken bazıları tarafından üzerinde durulan bir durum değildir. Normal hayatın dışında iş hayatında kullanılabilecek aksesuarlar bulunuyor. Tahmin edileceği üzere aksesuarlar da tıpkı elbiseler gibi içinde bulunulacak ortama göre değişim göstermekte. Bazen fazla albenisi olmayan bir elbise küçük bir aksesuarla gerçekten göz kamaştırıcı bir hal alabilir.

Aksesuar seçimi oldukça önem taşımakta. Gerçekten tamamlayıcı aksesuarlar kullanarak aynı elbise ile farklı kombinasyonlar denediğiniz zaman bunun farkına kimse varmayacaktır.  Erkekler için takım elbiselerin olmazsa olmaz aksesuarlarının başında kravat iğneleri ve kol düğmeleri gelir. Ancak ikisinde de fazla abartıya kaçmamak gerek. Özellikle büyük kravat iğneleri karşınızdaki insanların dikkatini çok rahat bir şekilde dağıtabilir. Hele bu iğne bir de üzerinde şekiller olan bir iğne ise bu iğneyi görenler kesinlikle bununla ilgili olumsuz yönde konuşacaklardır.

Siyah Takım Elbise ile Aksesuar Kullanımı

İş hayatında kullanılabilecek aksesuarlar siyah renklerle çok daha uyumlu olmakta. Siyah bir takım elbise ile yine karanlık tonlarda takılar bir arada kullanılabilir. Bununla birlikte yine aynı tonlara sahip bir kemer de güzel bir uyum sergileyecektir. Kol düğmesi konusunda yapılan en büyük hatalardan bir tanesi de üzerinde çok fazla renk bulunan düğmelerin koyu renk bir takım elbise ile birlikte kullanılması. Siyah takım elbise içine beyaz gömlek ve aynı renk bir yelek oldukça şık duracaktır.

Kravat Seçimi

Kravatlar iş hayatında kullanılabilecek aksesuarlar arasında en önemli olanlarından. Kravat satın alırken unutulmaması gereken nokta dolabınızda bulunan gömleklerinizin rengine göre seçimde bulunmak. Kravatlar aynı zamanda oldukça tehlikelidir. Eğer seçtiğiniz kravat gömleğinizle tezat bir durum oluşturuyorsa muhtemelen insanlar bu durumu gülerek karşılayacaklardır.

Yapmamanız gereken ancak çok yapılan bir hata ise takıların abartılı bir şekilde kullanılması. Abartı takı kullananlar eğer bunu sıklıkla yapıyorlarsa çevreleri tarafından tenkit edilebilir duruma gelebilirler. Kadınlar aksesuar kullanımı anlamında çok daha cömert olduklarından dolayı farkın olmadan kullanacakları fazla aksesuarlar rüküş bir görünüme sahip olmaları anlamına gelecektir.

0
mutlu
Happy
2
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
1
vir_sl_
Infected
İş Yaşamında Hangi Aksesuarlar Kullanılır?

Comments are closed.

Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!