Türkiye İş Bankası Havale ve EFT Ücretleri (2019 Güncel)

Türkiye’de ki en çok kullanılan bankalardan birisi olarak gösterilen İş Bankası, müşterileri tarafından talep edilen birçok işlemi anlık olarak yerine getirebilmekte.

iş bankası havale ve eft ücretleri 2019
türkiye iş bankası havale ve eft ücretleri 2019

İş bankasından aldığın hizmet sonucunda EFT ve Havale ücretlerini merak ediyorsan bu yazımız içerisinde ayrıntılı olarak sana bu konu hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Öncelikle bankalar tarafından talep edilen Havale ve EFT ücretlerinin birbirlerine oranla değişiklik gösterdiğini belirtmek isterim.

ADVERTISEMENT

İşbank’ın 2019 Yılındaki Havale ve EFT Ücretleri

İş bankasının mobil bankacılık ve ATM’leri üzerinden yapılabilecek Havale ve EFT için talep ettiği ücretler;

  • İş bankası mobil bankacılığı üzerinden yapılacak EFT işlemleri için talep edilen işlem ücreti 5,10 TL’dir.
  • Sürekli olarak internet bankacılığına giriş yapamıyorsanız ATM’ler üzerinden EFT gönderebilirsiniz. Bu işlem için İş bankasına 12,00 TL işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir.
  • Havale yapmak isteyen İş bankası kullanıcıları, internet bankacılığı üzerinden yapacakları her işlem başına 2,20 TL işlem ücreti ödemek durumundadırlar.
  • ATM üzerinden Havale yapmak isteyen İş bankası kullanıcıları, yapacakları bu işlemler için de 8,00 TL işlem ücreti ödemektedirler.

Daha önceki yazımızda iş bankası internet bankacılığı şifresinin nasıl alınabileceğini anlatmıştık. Buraya tıklayarak yazımıza gidebilirsiniz.

İş Bankası 2020 EFT ve Havale Ücretleri

İş Bankası, günümüzde en çok tercih edilen bankalardan biridir. Bu yüzden vatandaşlar İş Bankası 2020 EFT ve havale ücretleri kapsamında araştırma yapmaktadır. İş Bankası 2020 EFT ücretleri;

ADVERTISEMENT
  • Hesaptan EFT – 70 TL
  • Kasadan EFT – 24 / 70 TL
  • Hesaptan düzenli EFT – 24 / 70 TL
  • Gelen isme EFT – 21 TL

Bankamatikten EFT işlemi yapacak olanlar ise 16 TL ödeme ile karşılaşmaktadır. Geç EFT işlemleri 20 TL olarak tahsil edilirken, KKTC’den yapılan EFT’ler de 26 TL olarak tahsil edilir.

İnternet şubesinden EFT yapmak isteyenler ise 6.5 TL ödeme yaparak bu hizmetten yararlanabiliyor.

İş Bankası 2020 havale ücretleri ise hesaptan hesaba 12-40 TL arasında değişmektedir. Kartlı cebe havale yapacak olanlar ve hesaba kartlı para yatıracak olanlar ise 11 TL ödemektedir. TC kimlik numarası ile kartsız işlem yapmanın bedeli ise 15 TL olarak güncellenmiştir.

ADVERTISEMENT