ING Bank Light Kart Nedir? Nasıl Başvurulur?


ING Bank, yenilikçi anlayışıyla ülkemizde yaptığı kredi ve kredi kartı kampanyalarıyla adından sıkça söz ettirmektedir. Yurtiçinde 266 şube ile (16 Aralık 2017 TBB Resmi verilerine göre [bkz: tbb]) aralıksız hizmet vermektedir.
ing bank light kart nedir nasıl başvurulur
ing bank light kart nedir, nasıl başvurulur
Bugün, ING Bank’ın yeni ürünü olan Light Kart hakkında bilgi vereceğiz. Enpara ile başlayan aidatsız kredi kartı furyasına birçok banka gibi ING Bank’ta katıldı. Yani ING Light Kart’ta yıllık kart aidat ücreti ödenmiyor. Bunun yanı sıra standart kredi kartlarında ve banka kartlarında olduğu gibi peşin alışverişlerinizde kullanabileceğiniz gibi bu işlemleriniz sonrasında vade farklı taksitlendirme de yapabiliyorsunuz.

ADVERTISEMENT
Ayrıca Ek kart ücreti, yenileme ücreti, ek kart yenileme ücreti gibi fiyatlandırmalarla karşılaşmıyorsunuz. (Bilgiler ING Bank’ın resmi sitesinde yer alıyor.) Peki ya Mastercard özelliği ile gelen ING Light Kart’a nasıl başvuruluyor?

ING Bank Light Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şu an için Light Kart’a sadece tek bir kanal üzerinden (telefon ile) başvuruda bulunulabiliyor.  
0850 222 0 600 numarası üzerinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
Kart çok yeni olduğu için ve henüz herhangi bir reklam yapılmadığından, kartın varlığından pek kimsenin haberi yok. Önümüzdeki günlerde muhtemelen daha çok kişinin bu karta başvuracağını, talebin artacağını söyleyebiliriz.

ING Bank Kredi Kartları

ING Bank kredi kartları bakımından çeşitli kartları müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. ING Bank’ın bünyesinde bulunan ve çeşitli avantajlar sağlayan kredi kartları şunladır:

  • ING Pegasus BolBol Premium Kredi Kartı
  • ING Pegasus BolBol Classic Kredi Kartı
  • Turuncu Ekstra Kart
  • ING Bonus Card
  • Light Kart

Light Kart; yıllık kart aidatının bulunmadığı, peşin alışverişlerde kullanılan ve peşin alışverişler sonrasında vade farklı olarak taksitlendirilebilme imkânının bulunduğu bir kredi kartıdır. ING Bonus Kart ise yapılan harcamalar sayesinde bonus kazanılabilen ve bu sayede bedava alışveriş yapılabilen kartlardır. ING Bonus Kart ile banka müşterileri, bu kartta bonuslarını biriktirebilmekte ve diledikleri zaman kullanabilmektedirler.

ING Bank kredi kartları arasında yer alan Turuncu Ekstra Kart, banka müşterilerinin üzerinde nakit taşımasına gerek kalmadan yurtiçinde ve de yurtdışında alışveriş yapabilmesine olanak tanımaktadır. ING Bank’ın en avantajlı kartlarından bir tanesi olan Turuncu Ekstra Kart ile müşteriler aynı zamanda 120 TL’ye kadar olan alışverişlerini temassız bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bu kart ile yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da milyonlarca ATM’den para çekimi de gerçekleşmektedir.

ADVERTISEMENT

ING Pegasus BolBol Premium Kart, ING Bank kredi kartları arasında yer alan ve Pegasus Hava Yolları ile anlaşması bulunan bir karttır. Banka müşterileri bu kart ile Sabiha Gökçen Havaalanı’nda ücretsiz geçiş hakkı kazanmakta, yüzde 50 indirim ile vale hizmetlerinden yararlanabilmektedir.