Halkbank’tan Düşük Faiz Oranlı İkinci El Konut Kredisi Desteği

Halkbank ikinci el dükkan, tarla ya da konut almak isteyenler için özel bir konut kredisini devreye aldı. Gayrimenkul kredisinden yararlanmak isteyenler için ayrıca düşük faiz oranları da dikkat çekiyor. Fakat ikinci el konut kredisi destekleri yalnızca bankanın satışa çıkardığı konutlarda uygulanıyor.

Konut kredisi faizleri konusunda 2020 Ocak itibariyle birçok banka indirime gitmişti. Buna ek olarak bankalar konut stoklarındaki kredilere problemler yaşamış ve ciddi bir artışla karşılaşmıştı. Stokların eritilmesi için bazı bankalar kampanyalarına devam ediyor.

ADVERTISEMENT

Halkbank Yüzde 0.79 Faiz Oranıyla İkinci El Konut Kredisi Sunuyor

Halkbank, yüzde 0.79 gibi düşük bir faiz oranıyla ikinci el konut kredisi sunuyor. Taksitli ev almak isteyenler ayrıca 180 ay vadeye kadar kredi talebinden faydalanabiliyor. Ancak vade oranı arttıkça faiz oranı da yüzde 0.99’ kadar yükselebiliyor.

Bankanın satışa sunduğu konutlar destek amaçlı yüzde 20 indirimle tüketicilere aktarılıyor. Konut kredisi başvurusu yapmak için vatandaşların Halkbank tarafından satışı başlatılan taşınmazları satın almaları gerekiyor. Ekspertiz ücreti ve dosya masrafı olmadan yüdze 0.79 faiz oranıyla 180 ay vadeye kadar konut kredisi desteği için banka şubelerine gidilmesi yeterli. Gayrimenkul alımları için bankanın resmi web sitesine giriş yaparak 7/24 devam eden ihaleleri de kontrol edebilirsiniz.