featured
Share

Share This Post

or copy the link

Halı Yıkama Dükkânı Açmak

Halı yıkama dükkânı, son zamanlarda pek çok girişimcinin merceği altına girmiş durumda. Yüksek karlılık oranları, düşük yatırım bedelleri gibi pek çok avantajı sayesinde oldukça karlı bir iş. Peki halı yıkama dükkânı nasıl açılır? Halı yıkama dükkânı ne kadar kazandırır?

 

Halı Yıkama Dükkânı Ne İş Yapar?

Temel görevleri, işyerine gelen halıları yıkamak ve kurutmaktır hemen ardından müşteriye teslimatı yapılır.

 

Halı Yıkama Dükkânı Kurmak İçin Ne Kadar Lazım?

Şu anda bu dükkanlar ortalama 100-200 bin lira arası bir rakama devredilmektedir, tabi bu dükkanlar genelde otomatik değildir, halılar elde yıkanır ve özel bir makinede kurutulur. Tam otomatik bir dükkân düşünüyorsanız 200-500 bin lira arası bir sermaye gerekir.

 

Halı Yıkama Dükkanına Hangi Makineler Lazım?

 

  • Halı Hava Alma Paketleme Makinesi
  • Full Otomatik Halı Yıkama Makinesi
  • Halı Yıkama ve Zemin Cilalama Makinesi
  • Halı Durulama ve Sıkma Makinesi
  • Halı Yıkama Şampuanı
  • Halı Sıkma ve Kurutma Makinesi

 

 

Halı Yıkama İşi Karlı Mı? Ücretler Nasıl?

 

Halı yıkama işi karlıdır. Tabi tam otomatik sisteminiz varsa. Tam otomatik sisteme sahip değilseniz eleman çalıştırmak zorundasınız, bu da size ek bir külfet demektir. Bu nedenle tam otomatik makinesi olan firmalar, elektrik, su faturası, sigorta, kira ve vergi gibi temel giderlerden sonra kazandıkları tüm parayı kar olarak kendilerine alabilirler.

 

Halı yıkama sektöründe ücretler m2 üzerinden hesap ediliyor. Bu fiyat halının cinsinden tutun da, yıkama zorluğuna göre pek çok değişkene sahiptir. Genel olarak 1 m2 halı yıkama fiyatı 5 lira ile 40 lira arasında değişmektedir. Örneğin yıkaması kolay olan 5m2 bir halıyı 25 liraya yıkarken, pamuk ya da pahalı iran halıları 5m2 yıkama fiyatı 200-300 lira arası değişir.

 

Halı Yıkama Dükkanı Kaç Para Kazandırır?

Kazanacağınız para ortalama 20 bin lira civarında olacaktır. Tabi bu işinizin büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Örneğin 400-500 bin lira tam otomatik bir dükkanınız varsa bu para 30-40 bin lira civarına kadar yükselecektir.

 

 

 

 

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Halı Yıkama Dükkânı Açmak
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!