7 Film Önerisi Sınav Sonrası Rahatlamak İsteyenlere Özel

film
film
Share

Share This Post

or copy the link

Vizyona Girecek Filmlerde  Bu Hafta Neler Var?

film

Bu hafta 4’ü yerli olmak üzere toplamda tam 9 film vizyona girecek. 

Sinema salonlarında bu hafta aralarında Joaquin Phoenix‘in de yer aldığı ”Yaşamaya Bak” isimli film ve geçtiğimiz sene Altın Portakal Ödülü’nü kazanmış olan ”Okul Tıraşı” isimli filmler yer alıyor.

 

(C’mon C’mon) – Yaşamaya Bak

Süresi: 109 dakika

Türü: Dram

Yönetmeni: Mike Mills

Oyuncu Kadrosu: Joaquin Phoenix, Woody Norman, Gaby Hoffmann

Bütünüyle siyah-beyaz çekilmiş olan bu film, son projesi üstün yetenekli çocuklarla ilgili olan (Joaquin Pheonix), babası manik depresyon döneme henüz girmiş bipolar bozukluğu olan zeki ve hassas olan yeğeni (Woody Norman) ile oluşturduğu sıcak bağı anlatıyor.

X

Süre: 106 dakika

Tür: Korku

Yönetmen: Ti West

Oyuncu Kadrosu : Jenna Ortega, Brittany Snow, Mia Goth

Hollywood için hayaller kuran bir grup genç arkadaştan oluşan film ekibinde, yetişkin bir film çekmek için Teksas’ın uzak yerlerinde olan bir çiftlik evine gitmesiyle hikaye başlar. Bu ekip yaşlı bir çifte ait olan evde çekim yapmaya başlar. Fakat çok süre geçmeden farklı olaylara kapılacaklarından habersizlerdir.

 

Okul Tıraşı

Süresi: 85 dakika

Türü: Dram

Yönetmeni: Ferit Karahan

Oyuncu Kadrosu: Cansu Fırıncı, Samet Yıldız, Ekin Koç

Bilinenden farklı ve birçok yere uzak olan bir yatılı okulda Yusuf (Samet Yıldız), tuhaf bir şekilde hasta olan arkadaşı için endişelenmektedir ve bir hastaneye gidip tedavi olmasını istemektedir. Baskıcı ve tutucu olan okul yönetimi ise bu konuya başta itiraz eder fakat daha sonra hastaneye gitmelerine izin verir. Okul onay verdikten sonra yola çıkmak için hazır olan arkadaşları bu seferde kar fırtınası engeller. Yolların açılması için beklenen süreçte ise öğrenciler ve öğretmenler arasında hastalıkla ilgili tartışmalar yaşanır. Bu süre boyunca gizli kalmış arkadaşlık sorunları da gün yüzüne çıkacaktır.

film

41 Kere Maşallah

Süresi: 85 dakika

Türü: Komedi

Yönetmeni: Ahmet Kapucu

Oyuncu Kadrosu: İnan Ulaş Torun, Asuman Dabak, Ekin Türkmen

Filmde daha önce kendisine büyü yapılmış olan Naci (İnan Ulaş Torun) ile büyük aşkı Pelin (Ekin Türkmen) arasında geçen bir kavuşma hikayesi anlatılıyor. Hem büyüden kurtulmak hem de sevdiğine kavuşmak isteyen Naci’nin serüveni anlatılıyor.

(Memory) – Geçmişe Dönüş

Süresi: 114 dakika

Türü: Gerilim, Aksiyon, Suç

Yönetmeni: Martin Campbell

Oyuncu Kadrosu: Liam Neeson, Monica Bellucci, Guy Pearce

Alex Lewis (Liam Neeson) hayatını tamamen değiştirmek üzere olan bir suikastçıdır. Teksas, El Paso’da yaşamını sürdüren Alex, emekli olmak üzere olduğu ve tatil planları yaptığı zamanlara gelmişken, kötü bir hatıra ile yüzleşir. Son bir görev gelir ve uzun süren kariyerini bitirmeye hazırdır artık. Fakat normal işlerden farklı olarak bu sefer ajan Vincent Serra (Guy Pearce) önderliğinde olacak şekilde FBI ile beraber çalışacaktır.

Alex, sınırın diğer ucunda olan fuhuş çetesinden zengin ve nüfuzlu olan emlak patronu (Monica Bellucci) ve oğluna uzanan bir istismar izi  bulur. Daha sonra ekipleri buraya doğru yönlendirir, bazı ayrıntıları hatırlayamasa da tecrübeleri ona kirli bir olayı aydınlatmasında yardımcı olacaktır.

(Pil) – Asi Prenses

Süresi: 89 dakika

Türü: Animasyon, Komedi, Macera, Fantastik, Aile

Yönetmen: Julien Fournet

Yaşı küçük bir yetim olan Pil, Roc-en-Brume şehrinde yaşamaktadır. Üç adet evcilleştirdiği gelinciği ile birlikte, tahta zorla sahip olan Tristain’in kalesinden yiyecek çalarak hayatta kalmaya çalışır.  Güzel bir günde Pil, yakalanmak üzereyken kılık değiştirerek prenses elbisesi giyer. Bu esnada sorun yaşayan farklı bir arkadaşı olan Roland’ı kurtarabilmek için akıl almaz bir maceraya atılır ve olaylar gelişir.

Asi Prenses 

(Synchronic) – Senkronik

Süresi: 102 dakika

Türü: Dram, Bilim Kurgu, Korku, Gerilim

Yönetmeni: Justin Benson

Oyuncu Kadrosu: Jamie Dornan, Anthony Mackie, Katie Aselton

Sağlı personeli olan iki arkadaş Steven (Anthony Mackie) ve Dennis (Jamie Dornan) bir gün farklı ve gizemli bir vakaya denk gelirler. Aşırı doz uyuşturucu yüzünden öldüğü bilinen vakanın gizemli olan kısmı ise ceset üzerinde çok eski bir kılıca ait olan izlerin bulunmasıdır. Olay yerinde bulunan tek ipucu ise daha önce görülmemiş olan yeni bir tür uyuşturucudur.  Bu tarz vakaların artmasından dolayı bunları araştırmak isteyen ikili, Dennis’in kızının da bu tür bir uyuşturucu alıp kaybolmasının ardından büyük bir gizemin içinde kendilerini bulurlar.

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
7 Film Önerisi Sınav Sonrası Rahatlamak İsteyenlere Özel
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!