Erkekler Neden Yemeğe Düşkün Olurlar?

featured
Share

Share This Post

or copy the link

Erkekler Neden Yemeğe Düşkün Olurlar?

Yemeğe düşkün erkekler kadınlar tarafından çok fazla önemsenmezler. Çünkü yemek yapmak yıllardan beri kadınlar ile özdeşleştirilmiş bir olgudur ve kadınlar işlerine karışılmasından hoşlanmazlar. Bu yüzden  yemek yapmaya düşkün erkekler bazı durumlarda kadınlar tarafından bir tehlike olarak görülebilir.

Mutfak Kadının Yeridir

Öncelikle her erkeğin bilmesi gereken en önemli konu mutfağın sahibinin kadın olduğudur. Yemeğe düşkün erkekler bu konuda kadınlardan biraz daha fazla mutfağa girmeye başladıkları anda bazı kadınlar bundan rahatsızlık duyacaklardır. Kadınların bu rahatsızlığının daha fazla büyümemesi için bir taraftan yemek yaparken diğer taraftan mutfağın asıl sahibinin kadın olduğu vurgusunun da yapılması gerek. Bunu oldukça basit cümlelerle yapmak mümkün. Mesela mutfak eşyalarının ya da yemek yapımında kullanılacak malzemelerin yerlerini sıklıkla karınıza sorabilirsiniz. Bu durum onun gözünde bir tehlike olmadığınızı da belli edecektir. Yapmamanız gereken en önemli şey ise mutfak eşyalarının ya da dolaplarda bulunan gıdaların yerlerinin değiştirilmesi olacaktır. Yemek yaparken tuzun elinizin altında olmasını istiyorsanız sakın onu yakın bir yere koymayın. Yerinden alın ve işiniz bitince karınızın belirlediği yere geri koyun. Çünkü bu durum karınız tarafından anlaşılırsa mutfak üzerindeki otoritesinin de sarsıldığını düşünecektir.

Yemeğe düşkün erkekler ne kadar iyi yemek yaparlarsa yapsınlar kadınlar bu yemekleri yeseler dahi beğenmeyeceklerdir. Bu sebepten dolayı erkeklerin büyük hayaller kurmalarına gerek yok. Karınız eğer yaptığınız yemeği yiyorsa bu sizin güzel bir yemek yaptığınızın kanıtıdır. Ancak bunu soru şeklinde sorarsanız kadın otoritesini sarsmamak için yaptığınız yemekteki eksiklikleri bir bir sayacaktır. Yemekte eksik olmasa dahi. Çünkü yemek ağız tadına hitap ettiği için “tadı güzel olmamış” demek dahi yemeği kötülemek için son derece güzel bir mazerettir. Bazı durumlarda kadınlara mutfakta yardım etmek de erkek olarak sizi tatmin edecektir. Bu sayede kadının işine de karışmamış olursunuz.

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Erkekler Neden Yemeğe Düşkün Olurlar?
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!