Enpara Aidat Veren Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şubesiz bankacılık hizmetiyle ülkemizde ilk olan Enpara.com, aidatsız kredi kartını geçtiğimiz günlerde tanıttı. Ancak yine çok konuşulacak bir yeniliğe imza attı: Enpara aidat veren kredi kartı geliyor!

enpara aidat veren kredi kartı başvurusu
enpara aidat veren kredi kartı başvurusu

Duyduğunuzda afallamanız normal, aynı tepkiyi ben de verdim diyebilirim. Enpara, yeni çıkarmış olduğu kredi kartını kullandığınız süre boyunca aidat ödemeyeceksiniz, bununla da kalınmayıp enpara size kartı kullandığınız için aidat ödeyecek. Bugün yazımızda enpara aidat veren kredi kartı başvurusu için neler yapmanız gerekiyor, yeni gelişmeler neler bundan bahsedeceğim.

ADVERTISEMENT

Öncelikle şu aidat veren kredi kartı meselesine bir açıklık getirelim. 100 TL + 100 TL olmak üzere toplam 200 TL’yi, 2 yıl içinde enpara vadesiz TL hesabınıza yatıracak. Ancak enpara.com’un istediği bazı şartlar var. İlk olarak 31 Aralık 2018 tarihine kadar enpara.com müşterisi olmalısınız, yani başvuru işlemi için son tarih budur. İkinci olarak ilk yıllın aidat ücretini almak istediğinizi düşünelim. Enpara, kredi kartı ile en az 10 işlem yapmanızı ve bu işlemlerin 6 tanesinin 10 TL ve üzeri olma şartı koşuyor. Ayrıca 100 TL aidat ödemesini almak için 1.yıl sonunu beklemek zorunda da değilsiniz. 


Diyelim ki 4.ayda çoktan bu işlemleri sağladınız; o halde enpara bir sonraki ayın 7.günü içinde vadesiz TL hesabınıza 100 TL’yi gönderiyor. Bununla ilgili de ayrıca bir SMS ve mail alıyorsunuz. 2.yıl için de benzer durum geçerli, tek ekstra olarak 1.yılı doldurup 2.yıla başlamış olmanız gerekiyor. Yani 1 yıllık bir geçmişinizi doldurmalı ve tekrar 6 tanesi 10 TL ve üzeri olmak üzere, en az 10 adet işlem yaparak tekrar bir 100 TL aidat ödemesi alabiliyorsunuz.

Enpara’nın aidat veren kredi kartı nedir, sorusuna kısaca bu şekilde cevap verebilirim. Peki ya na bu kart için nasıl başvuru yapılıyor?

ADVERTISEMENT

Enpara.com Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru işlemi için şu an sadece çok eski müşteriler için geçerli. Ben de 2014 yılından beri kullanıyorum ama bana bile başvuru şansı tanınmamış. Söylenene göre şu an enpara çalışanları ve şanslı müşteriler tarafından kullanılmaya başlanmış. Eğer başvuru hakkınızın olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız internet şubesine giriş yapıp aşağıda gösterdiğim resim üzerindeki yolu takip edebilirsiniz. Eğer burada kredi kartı diye bir seçenek varsa başvuru hakkı tanınmış demektir.

enpara kredi kartı başvuru seçeneği
enpara kredi kartı başvuru seçeneği

Ancak Aralık ayının ortasında başvuru işleminin açılacağını tahmin ediyoruz. Başvuru için bir adres belirlenmiş.

https://www.qnbfinansbank.enpara.com/urunler/kredi-karti.aspx

ADVERTISEMENT

Güncelleme:  Başvuru artık tüm enpara kullanıcıları için aktif hale getirilmiş. Mesleğinize göre gerekli bilgileri (aylık net maaş, öğrenciyseniz öğrenci belgenizin fotoğrafı vs.) doldurup başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Diğer konularda (puan sistemi, kampanyalar vs.) yeni haberler geldikçe yazımızı güncelleyeceğiz. Sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Enpara 2020 Kampanyaları

Enpara 2020 kampanyaları yeni yılın gelmesi ile birlikte Enpara müşterilerinin hizmetine sunulmaya başlamıştır. Enpara müşteri olan kişilerin 2020 yılında yararlanabileceği kampanyalar şunlardır:

  • Spotify, Netflix ve Youtube Premium’da %50 İndirim kampanyası
  • Mevduatlarınıza ‘İyi Ki Bizimlesiniz’ Faizi kampanyası
  • Ayın Enparalılarının Birikim Hesaplarına 2020 Sonuna Kadar +%1 Ek Faiz Fırsatı kampanyası
  • Üç Banka Tek ATM kampanyası
  • Ayın Enparalısı kampanyası
  • Harcamalarınızı Faizsiz ve Ücretsiz Olarak Sonradan Taksitlendirin kampanyası
  • Kampanyanın Kitabını Yazdık kampanyası

Şubesi bankacılığın en başarılı örneklerinden bir tanesi olan, hesap işletim ücreti bulunmayan ve EFT, havale gibi işlemlerin tamamıyla ücretsiz olarak gerçekleştirilebildiği Enpara’da çeşitli kampanyalar yer almakta ve 2020 yılı süresince müşterilere sunulmaktadır. QNB Finansbank güvencesi altında faaliyet gösteren Enpara, 2020 yılında da en çok sevilen şubesiz bankacılık hizmeti olarak sektörde yerini almaktadır. Enpara 2020 kampanyaları içinde yer alan Spotify, Netflix ve Youtube Premium’da %50 İndirim kampanyasında; en az iki fatura için otomatik ödeme talimatı veren müşterilere aylık olarak toplam 30 TL’ye kadar olan harcamaların yüzde ellisi iade edilmektedir.

Mevduatlarınıza ‘İyi Ki Bizimlesiniz’ Faizi kampanyasının kapsamında ise; Enpara’da bir yılını doldurmuş olan müşterilere, yıl dönümünde 2 ay süresinde vadeli TL hesapları için +%0,50 faizi uygulanmaktadır. Ayrıca Enpara 2020 kampanyaları kapsamından Vadeli USD ve Euro hesaplarına da +%0,10 ekstra faiz uygulanmaktadır.