Duygusal Şiddet Hakkında Bilinmeyenler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Duygusal Şiddet Hakkında Bilinmeyenler

Evlendikten sonra çeşitli sebeplerden dolayı mutsuz olan kişiler hepimizin etrafında var. Bu aynı zamanda büyük bir pişmanlık duygusu anlamına da geliyor. Bu mutsuzluğun sebepleri arasında duygusal şiddet de geliyor. Duygusal şiddet kadının erkeğe uyguladığı gibi erkeğin de kadına uygulayabileceği bir şey. Ancak kadınlar duygusal şiddet uygulama konusuna erkeklere göre çok daha yatkınlar. Duygusal şiddet gören erkekler bu yüzden tüm hayatlarını mutsuz olarak geçiriyorlar.

Duygusal şiddet gören erkekler genellikle karılarına her konuda teslim olmuş olan erkekler. Bir başka değişle eğer 4 çocuk yapmışsanız ve maddi anlamda da karınız sizden daha güçlüyse o zaman doğal olarak sizi de kendi istediği bir kalıba sokmaya çalışacaktır. Duygusal şiddet gören erkekler en çok elleri kolları bağlı olduğundan şikayetçiler. Bu şiddete hiçbir şekilde karşılık veremiyorlar. Öyle ki boşanamıyorlar bile.

Duygusal Şiddet Nasıl Uygulanır?

Duygusal şiddet tamamen psikolojik bir durum. Şiddeti uygulayan kişi onun istediğini yapmanız, onun söylediklerinin dışına çıkmamanız için elinden geleni yapar. Genellikle sizin bir özel hayatınız olduğunu düşünmez. Ne yaparsanız yapın hep beğenmez ve hep daha iyisini bekler. Size sürekli emirler verir. Hepsini yapıp bir tanesini yapmasanız dahi hiçbir şey yapmıyormuş gibi sizi aşağılar. Her konuda sizinle alay eder. Bakışlarında bile sizinle bir alay etme durumu vardır. Size sürekli olarak çocuk gibi davranır. Kendinizi kötü hissetmeniz için elinden geleni yapar. Eğer ona bu davranışlarından rahatsız olduğunuzu söylerseniz bu sefer de çok hassas olduğunuzu söyler. Elinizdeki parayı kontrol eder. Ne kadar harcamanız gerektiğine o karar verir ki onun için harcadığınız her kuruş gereksizdir. Hayattaki başarılarınızı sürekli küçümserler. Sizi bir birey olmak yerine kendilerinin bir parçası olarak gördüklerinden kontrol altında tutarak emir vermeye çalışırlar. Ancak hepsinden önemlisi cinsellik konusunda sizi tehdit ederler. Bu sebepten dolayı yıllarca cinsel bir hayat yaşayamazsınız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Duygusal Şiddet Hakkında Bilinmeyenler
Giriş Yap

E-Okur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!