featured
Share

Share This Post

or copy the link

Wright kardeşlerin o meşhur icatlarından bugüne havayolu taşımacılığı akıl almaz büyümelere şahit oldu. Önceleri sadece birkaç kişi taşıyabilen uçaklar vardı.

Sonra sesten hızlı uçakların hükmü başladı. Hatta öyle bir noktaya geldi ki; Melbourne yılbaşı partiniz bittikten sonra sesten hızlı giden yolcu uçağına binip Los Angeles’ta inerek sadece saatler önce kutladığınız yılbaşı partisine tekrar katılabiliyordunuz.

O günler eskide kaldı. Belki 20 saat içinde iki yılbaşı partisi veremezsiniz ama rüyalarınızı süsleyecek kadar lüks ve konfor vadeden uçak biletleri ile unutulmaz seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.

Dünyanın En Pahalı 6 Uçak Bileti

New York- Hong Kong, Cathay Pacific 1st Class, 20.000$

Dünyanın En pahalı 6 Uçak Bileti listemizde 6.sırayı Cathay Pacific, müşterileri arasında en iyi uçuşlara sahip olmakla anılır. Haksızda değiller. 90 cm genişliğe sahip koltukları ile müşterilerine bulabileceklerinin en konforlu uçuşunu sunmaktadırlar. Kabin görevlilerinden talep ettiğiniz zaman koltukların açılarak tam boy yatak ve yanında yastık ve diğer ihtiyaçlarınızı da en iyi şekilde karşıladıklarını belirtmek gerekir. Yemeklerinde sundukları uzak doğu esintileri her kişiye uygun olmasa bile yine de size unutulmaz bir uçuş deneyimi yaşatacaklarından emin olabilirsiniz.

New York- Singapur – Swiss Air First Class- 22.000$

Swiss Air bu uçak biletindeki hizmetini ‘Bulutların üzerindeki eviniz’ olarak tanımlıyor. Bu sözlerinin altında kalmamak için firs class yolcularına tam takım pijama bile veriyorlar. Ünlü Fransız markalarından oluşan kişisel bakım paketi pijamayı tamamlar nitelikte. Eğer şehrinizde Michelin yıldızlı restoran yoksa üzülmenize gerek yok çünkü Swiss Air bu hizmeti size yerden yaklaşık 12km yüksekte sunuyor. Zaten konu kalite ise ve Dünyanın En Pahalı 6 Uçak Bileti listesi yapıyorsanız Swiss Air’in olmaması düşünülemezdi.

 

New York- Beijing – Korean Air – 27.000$

Kore’nin teknoloji konusunda geldiği yeri bilmeyen kalmadı. Bu teknoloji seviyesi Korean Air’in birinci sınıf süitlerine yansımış durumda. Süitin hareket edebilen tüm parçaları dokunmatik ekranlardan kontrol edilebiliyor. Prestij Süiti olarak adlandırılan bu uçuşunuzda 50 santimlik ekranınızla uzun uçuş saati boyunca sıkıldığınız tek bir an bile olmayacak. Tam gizlilik sunan kabininizde Mercury Ödüllü yemeklerinizin tadını çıkabilirsiniz.

 

San Francisco- Abu Dhabi – Etihad Airways – 28.000$

Bu uçuş Dünyanın en pahalı 6 Uçak Bileti listemizdeki 4. uçak bileti olması yanında Etihad’ın listemizdeki iki uçuşundan bir tanesi. Böyle bir listeye iki uçak bileti sokmak için gerçekten detayların mükemmelliği için çok uğraşmak gerekir.  Emirliklerin bayrak taşıyıcısı Etihad first class süiti sizi 60 santimlik dev bir ekran ile karşılıyor. Orta Doğudan gelen mistik menüler eşliğinde deri koltuğunuzun rahatını sonuna kadar çıkartabilirsiniz.  Tüm bu güzelliklerin yanında size özel şekerlemelerle ve içeceklerle dolu bir minibar da sizi bekleyenler arasında.

 

Los Angeles-Dubai – Emirates – 30.000$

Eğer en pahalı uçak biletini almak istiyorsanız Etihad Airways ile mücadele etmek zor görünsede Emirates muhteşem bir ikiciliği hak ediyor. Ancak tek yön bir uçuşa 30000 dolar verebiliyorsanız sizi bekleyen tek şeyin mükemmeliyet olduğunu bilirsiniz. Tamamen size ayrılmış özel süitlerin yanı sıra, ödüllü bir barmenin hizmet verdiği bar ve spa hizmeti veren evet yanlış okumadınız spa hizmeti veren bir ortak yaşam alanı bulunmakta. 30000 feet yükseklikte uçuş yorgunluğunu daha uçuş bitmeden üzerinizden atmanız için, yeryüzündeki spa salonlarını kıskandıracak rahatlığı ile yorgunluktan arınmış bir şekilde uçaktan ayrılabilirsiniz. Eğer spa sizi yeteri kadar heyecanlandırmadı ise Bulgary marka bakım setinin süitinizde sizi beklediğini söyleyelim. Tüm bu hizmetler size en uzun ve en keyifli uçuşu sağlamak için tasarlandı.

 

New York-Abu Dhabi – Etihad Airways Rezidans – 64.000$

Dünyanın En Pahalı 6 Uçak bileti dediğiniz zaman ödemeniz gereken miktar 64.000 dolar. Fiyat sizi şaşırtmadıysa birde şunu deneyin. Eğer bu bileti alabilirseniz üç odaya birden sahip oluyorsunuz. Rezidans derken sizi yanıltmaya çalışmıyorlar. Bileti aldığınız andan itibaren hem havalimanında hem de uçuş boyunca sadece size hizmet edecek olan bir hizmetçiye sahip oluyorsunuz. Rezidansınızda yatak odası ki bu iki kişilik bir yatak. Oturma odanız (uçakta olduğumuzu unutmayın) ve tamamen size özel banyonuz. Tüm bunlar olabilecek en kaliteli ürünlerden meydana getirilmiş ve tek amacı yolcularına inanılmaz bir uçuş tecrübesi sunmak.  Tüm bunların yanı sıra yolcusuna sunduğu menüler ve neredeyse bulunabilecek en pahalı içecekleriyle Etihad Airways tek kelime ile Dünyanın En Pahalı 6 Uçak Bileti listesinin en iyisi olduğu kanıtlıyor.

 

 

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Dünyanın En Pahalı 6 Uçak Bileti
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!