Düğün (Evlilik) Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Evlilik, her genç kızın hayalini süsler. Gelinlik ve damatlıktan düğün salonu kiralama işine, yeni bir ev almaktan ev içi eşyalara, çeyiz hazırlığından kuaför masrafına kadar bir sürü gideri olan yoğun evlilik döneminde para bulmak ya da parayı giderlere yetiştirebilmek bir hayli zor ve ekonomik anlamda zorlayıcı olabilir.

düğün kredisi veren bankalar
düğün kredisi veren bankalar

Bunun içinde düğün kredisine ihtiyaç duyabilirsiniz. Peki ya düğün kredisini en uygun olarak veren bankalar hangileri?

ADVERTISEMENT

Düğün Kredisi Veren Bankalar aşağıda yer aldığı gibidir;

• Türkiye İş Bankası
• Garanti Banaksı
• Akbank
• Yapıkredi Bankası
• ING Bank
• Vakıfbank
• Halkbank
• TEB
QNB Finansbank gibi bankalardan size uygun olan krediyi seçebilirsiniz.

Düğün (Evlilik) Kredisi Nasıl Alınır?

Seçtiğiniz bankadan aldığınız düğün (evlilik) kredisi ile bu dönemde sizi bir hayli zorlayacak olan masraflardan kaçınabilirsiniz. Kredinizi aldığınızı döneme göre bazı kampanyalardan da yararlanma gibi bir olasılığınız mevcuttur. Sizlere tavsiyemiz; ilk olarak giderlerinizi karşılayacağını tahmin ettiğiniz tutarı belirlemeli ve SMS ile yukarıdaki bankalara başvurmalısınız. SMS tercih etmenizin sebebi kısa sürede olumlu veya olumsuz yanıt alacak olmanızdır. Gelen cevaba göre farklı bankalara da başvuruda bulunabilir ve zaman kaybı yaşamazsınız.

ADVERTISEMENT

Aksi takdir de seçtiğiniz bankanın borcunu ödeyememe durumunuzda haciz gibi hiç de hoş olmayan durumlar karşılaşabilme riskiniz var. Bu şekilde olaylar ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız tekrar hatırlatmamız gerekiyor ki düğün kredisi alacağınız bankanın seçimi dikkatli ve özenli bir şekilde sakin kafa ile düşünüldükten sonra kesin karara varılmalıdır. Banka borçları gibi olaylara bulaşmamak için harcamalara ve çekilen kredinin tutarına da dikkat edilmelidir.

Düğün (Evlilik) Kredisi Kimlere Veriliyor?

Ayrıca bankadan çekecek olduğunuz düğün kredisi için sicilinizi temiz olması da gerekiyor. Daha önceden başınıza gelen ve yaşadığınız tatsız durumlar kredi alıp alamama durumunuzu oldukça önemli bir şekilde etkiler. Sizin doğru bankayı seçebilme hakkınız olduğu gibi bankanın da doğru ve iyi sicile sahip olan müşteriyi seçme hakkı bulunuyor. Bu sebeple kredi başvurusunda bulunurken sicilinizi de göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Yazımızın sonuna geldik, sorularınızı aşağıdan bizlere gönderebilirsiniz. Teşekkür ederiz.

Evlilik Kredisi Ne Kadar 2020

Evlilik kredisi, devlet destekli olarak evlenmek üzere olan kişilere verilmekte olan bir bankacılık hizmetidir. Günümüzde İş bankası, QNB Finansbank, Akbank, Fiba banka ve Denizbank gibi bankalar tarafından verilmekte olan evlilik kredisi 2020 yılı itibari ile 48 ay vade imkanı ile tüketicilere sunulmaktadır. Evlenmeyi ve ev kurmayı kredi ile gerçekleştirecek olan kişiler evlilik kredisi ne kadar diye araştırmakta ve bir bankadan maksimum ne kadar kredi çekebileceklerini öğrenmeye çalışmaktadır. Bankalar bu kredileri tüketicilerine 50.000 TL’ye kadar sağlamaktadır. Dolayısı ile bir tüketici evlilik kredisi kapsamında maksimum 50.000 TL çekebilmekte fakat ek giderleri için ev kredisi ya da ihtiyaç kredisi hizmetlerinden yararlanabilmektedir.

ADVERTISEMENT

2020 yılında evlilik kredisi hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin şu şartları taşıması gerekmektedir:

  • Evlilik kredisine başvuru yapacak olan kişiler 27 yaşını doldurmamış olmalıdır
  • Kredi çekilecek olan bankada birikim yapılmış olunmalı ya da çeyiz hesabı açılmalıdır
  • Kredi notu, kredi almak için yeterli olmalıdır

2020 yılında devlet destekli olarak verilen evlilik kredisi ne kadar diye araştırma kişiler aynı zamanda bu krediyi nasıl alabileceklerini de araştırmaktadır. Devlet desteği sağlanan bu kredinin alınabilmesi için kişilerin çeyiz hesabı açtırması gerekmekte ve bu hesap içerisinde 25.000 TL biriktirmesi gerekmektedir. Bu koşullar altında devlet, kredi çekecek olan kişilere 5.000 TL destek vermektedir. Aynı zamanda bu sistem içerisinde üç yıl kalınması şartı da bulunmaktadır.