Doğru Jöle Kullanımı Nasıl Olmalı?        

featured
Share

Share This Post

or copy the link

Doğru Jöle Kullanımı Nasıl Olmalı?

 

Jöle bundan 20-30 yıl öncesine kadar oldukça pahalı ve insanların çok da kullanmaya yeltenmedikleri bir üründü. Ancak son zamanlarda Jöle kullanımı inanılmaz boyutlara geldi. Saçlarına şekil vermek isteyenler klasik jöleyi tercih ettikleri gibi bazıları saç spreyi de kullanıyorlar.

Jöle Zararlı mı?

Jölenin zararlı olduğu yıllardan beri bilinen bir gerçek. Jöle kullanımını gerçekten abartan kişiler var. Hatta 1 ayda bir kutu jöleyi acımasızca kullananların sayısı oldukça fazla. Jölenin en büyük zararı saç köklerine inerek köklerin hava almasını engellemeleri. Bir süre hava alamayan saçlar sonuç olarak dökülmeye başlıyor. Bu yüzden her gün jöle kullanmak son derece zararlı. Her gün kullanılsa bile saçta uzun süre kalmasını engellemek için sürekli olarak saçların yıkanması gerekmekte. Bununla birlikte jöle kullanımı abartılmadığında da saçlar için fazla bir tehlikesi bulunmuyor.

Şampuanın Önemi

Saçların her gün yıkanması da saçlar için zararlı olabilir. Bu noktada da kullanılan şampuana önem verilmesi gerekiyor. Bakım şampuanları bu noktada imdada yetişiyorlar. Ancak her ne kadar adları bakım şampuanı olsa da bu şampuanların mümkün olduğunca az oranda kullanılması gerekmekte. Nihayetinde içerisinde onlarca kimyasal olan ürünlerden konuşuyoruz. Bunların saçlara zarar vermemesinin imkânı yok. Eğer saçlarınız önemliyse şampuan kullanmak yerine kesinlikle yeşil sabun kullanınız. Yeşil sabunların kokusu biraz kötü olabilir ama tamamen doğal yollarla üretilen ve içerisinde herhangi bir kimyasal olmayan sabunlardır.

Son zamanlarda özellikle erkekler arasında saç boyamak moda oldu. Bu da saçlar için oldukça zararlı. Hem saç boyamak hem de jöle kullanmak, bir de bunu dikkatsiz ve özensiz bir şekilde yapmak saçlarınızın kısa sürede dökülmesi anlamına gelecektir. Bunu istemiyorsanız saçlarınıza sürdüğünüz kimyasal maddelere de dikkat etmek gerek.

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Doğru Jöle Kullanımı Nasıl Olmalı?        
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!