featured
Share

Share This Post

or copy the link

Diyet Yapacaklara Tavsiyeler

 

Evinizde kendi başınıza herhangi bir diyet programını uygulayabilirsiniz. Ancak ne olursa olsun uyguladığınız programın inceliklerini her zaman için bilebilmeniz mümkün değildir. Bu bakımdan diyet yaparken bilinmesi gereken sırlar da gün yüzüne çıkmaz. Oysaki bu sırlar aslında diyetinizin etkisini arttıracak ve diyet programını uyguladığınız sırada çok daha yarar sağlayacak küçük bilgilerdir.

 

Diyet sırasında herkesin şikayet ettiği ortak konu aç kalmaktır. Kimisi uyguladığı program gereği gerçekten aç kalabilir, kimisi de aç kalma korkusu yaşadığı için şikayet eder. Eğer diyet sırasında açlıkla ilgili sorununuz varsa bunun için badem yiyebilirsiniz. Badem en yararlı atıştırmalıklardan bir tanesidir. Gün içinde açlık hissi yaşadığınız anda dört beş adet badem tüketebilir ve açlığınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Badem hem tokluk hissi verir hem de yağ yakma genlerini harekete geçirerek diyetiniz sırasında kilo vermenize de yardımcı olur.

 

Her Gün Aynı Şekilde Yemek Yiyin

 

Aynı miktarda kalori almak diyetinizin işe yaraması için kilit noktalarda bir tanesi. Alacağınız kaloriyi bir gün önceden hesap etmek günlük düzensiz kalori alımının önüne geçecek ve her gün eşit miktarda kalori almanızı sağlayacaktır. Bir gün yüksek kalori, ertesi gün düşük kalori almak diyet sırasında yapılan en büyük yanlışlardandır.

 

Etrafınızdaki insanların kilosuz olmalarına özen gösterin. Kilolu insanlar çok fazla yemek yerler. Bu da sizin için potansiyel bir tehlikedir. Diyet yaparken sizi ikna edip yemek yemenize sebep olurlar. En azından kilolu insanlarla birlikte yemek yemekten kaçının.

 

Yediklerinizi Not Alın

 

Diyet yaparken bilinmesi gereken sırlar arasında gün içinde neler tükettiğinizi not alarak her gün ne kadar kalori aldığınızı hesap etmeniz de var. Bu sayede ne kadar gereksiz kalori aldığınızı kağıt üzerinde de görerek yediklerinizi ona göre düzenleyebilirsiniz. Bununla birlikte bir restoranda yemek siparişi veriliyorsa ilk olarak siz sipariş verin. Bunun nedeni ise diğer insanların verdikleri siparişlerden etkilenerek onların sipariş verdiği yemekleri sizin de sipariş vermenizdir.

 

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Diyet Yapacaklara Tavsiyeler
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!