Diyet Sırasında Yeşillik Tüketmenin Faydaları

featured
Share

Share This Post

or copy the link

Diyet Sırasında Yeşillik Tüketmenin Faydaları

 

Yeşillik tüketmek genel anlamda hemen hemen her diyet programında var olan bir madde. Yeşillik sınıfına pek çok gıda girmekte ve her yeşilliğin vücut üzerinde etkili olan değişik özellikleri bulunmakta. Bununla birlikte bazı yeşillikler bazı kişiler tarafından tüketilmesi riskli de olabilir. Bu sebepten dolayı yeşil gıdaların tüketimine özen göstermek gerekmekte.

 

Diyet sırasında yeşillik tüketmenin ana amacı sindirim sisteminin daha hızlı çalışarak kolay bir sindirim yapmasını sağlamaktır. Sindirim ne kadar hızlı yapılırsa doğal olarak boşaltım da o kadar çabuk olacak ve kilo vermek belirli bir düzene girecektir.

 

Diyet Yaparken Roka Tüketimi

 

Diyet yaparken en yararlı yeşilliklerden biri olan roka tüketilebilir. Roka’da çok az kalori vardır ve ihtiyaç duyulan besinler roka ile karşılanabilir. Roka yerken üzerinde durulması gereken nokta ise rokanın kesinlikle pişirilmeden yenmesidir. Eğer salata şeklinde tüketiyorsanız yanına ceviz ve biraz peynir ekleyebilirsiniz. Maydanoz pek çok kişi için yemesi zevkli olan bir yeşillik değildir. Ancak vücuttaki fazla kiloları vermek için tüketilen en önemli gıdalardandır. En belirgin özelliği vücuttaki yağları yakmasıdır. Sabah uyandıktan sonra kahvaltı etmeden önce üzerine limon sıkılarak tüketilebilir. Maydanozun ayrıca ödem attıran özelliği de bulunmakta.

 

Diyet sırasında tüketilmesi gereken bir diğer yeşillik ise dereotudur. Dereotunu yemeklerden 15 dakika önce 1 yemek kaşığı şeklinde tüketmek iştahın kapanmasına sebep olur. Bu sayede daha az yemek tüketilir. Dereotu tat olarak tek başına tüketilmesi zor olan bir sebzedir. Uzmanlar daha yararlı olması için çiğ şekilde tüketilmesini öneriyorlar. Bu yüzden tüketmekte zorlananlar yoğurt ile birlikte tüketebilirler. Nane ise yağ yaktıran bir özelliğe sahiptir. Naneyi taze şekilde tüketmek çok daha etkili sonuçlar alınmasına sebep olur. Tek başına tüketilmesi yerine yemeklerin yanında yoğurt ya da ayranla birlikte tüketilebilir.

 

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Diyet Sırasında Yeşillik Tüketmenin Faydaları
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!