DenizBank’tan Telefon Kredisi: Kredi X Nedir? Nasıl Başvurulur?

Denizbank’tan yepyeni bir ürün, kredi x kısa süre önce duyruldu. Televizyonda reklamını görüp sizler için telefon kredisi: kredi x nedir, nasıl başvurulur sorularına kısaca yanıt vermeye çalışacağım.

denizbank telefon kredisi kredi x nedir
denizbank’tan telefon kredisi: kredi x nedir? nasıl başvurulur?

Öncelikle reklam telefonunu yenilemek isteyenlere hitap ediyor. Çünkü, aynı reklam 10 defa olmak üzere 10 farklı telefonu göstererek çekilmiş. Henüz kendi resmi web sitesinde dahi hiçbir bilgiye yer vermeyen Denizbank, sadece kredi x için başvuru bağlantısı oluşturmuş durumda.
Kredi X, kısaca telefonunu yenilemek isteyenlere özel bir telefon kredisi ürünüdür. Peki ya Denizbank Kredi X’e nasıl başvurulur?

ADVERTISEMENT

DenizBank Kredi X Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle şuradaki bağlantı üzerinden denizbank’ın resmi sitesine gitmelisiniz. İkinci olarak ilk kutucuğa TC kimlik numaranızı ve cep telefon numaranızı girmelisiniz. Üçüncü adımda Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili onay kutucuğunu işaretleyip işaretlememek size kalmış, ardından devam tuşuna işleminizi tamamlamalısınız.

Bu aşamadan sonra sistem kredi notunuzu ve kredi ödeme geçmişinize bakacak ve olumlu/olumsuz cevap verecek. Bu cevap genelde SMS ile verilse de bazen bizzat müşteri hizmetlerinden de aranılabiliyor.

Denizbank, telefon kredisi ürünü olan Kredi X hakkında yeni detayları yayınladıkça (aranan şartlar, istenen belgeler vs.) yazıya eklemeler yapacağım. Takipte kalınız.

ADVERTISEMENT

Sorularınızı yorumlar aracılığı ile sorabilirsiniz, kısa sürede yanıt vereceğime şüpheniz olmasın.

Telefon Kredisi Veren Bankalar

Telefon kredisi veren bankalar bu hizmeti ile müşterilerinin taksit imkânı ile akıllı cep telefonu ve mobil cihaz sahibi olmasını sağlamaktadır. Bankalar, çeşitli teknolojik ürün satışı yapan firmalar ile özel anlaşmalar yapmakta ve bu sayede uygun koşullar altından müşterilerinin alışveriş yapabilmesine olanak tanımaktadır.

Ülkemizde, kredi kartlarının bilinçsiz kullanılması ve bu nedenle kişilerin geri ödeyemeyecekleri yüklü borçlar altına girmesine engel olunması amacıyla bir takım önleyici tedbirler alınmış ve bu kapsamda kredi kartı ile bazı ürünlerin taksitli olarak alınması yasaklanmıştır. Cep telefonu ve akıllı cihazlar da kredi kartının taksit imkânının kapsamı dışında bırakılmıştır. Bu duruma alternatif olarak da bankalar, teknolojik satış yapan markalar ile anlaşma yapmış ve telefon kredisi uygulamasını hizmete sunmuştur.

ADVERTISEMENT

Günümüzde telefon kredisi veren bankalar şunlardır:

  • ING Bank
  • İş Bankası
  • Vakıfbank
  • QNB Finansbank
  • Odeabank
  • Denizbank

Kredi kartı kullanıcıları ya da banka müşterileri, taksitli olarak akıllı bir cihaz almak istediklerinde kart sahibi oldukları bankaya göre çeşitli avantajlardan yararlanabilmektedir. Telefon kredisi veren bankalar farklı koşullarda ve farklı meblağlarda bu hizmetten yararlanılmasına imkân tanımaktadır. Dolayısı ile her bankanın minimum ve maksimum alışveriş tutarı bulunmaktadır.

Telefon kredisi ile alışveriş yapmak oldukça kolaydır. Telefonun satın alınacağı teknolojik marketin anlaşmalı olduğu kredi kartının alışverişte kullanılması ile işlemler kolay bir şekilde halledilebilmektedir. Üstelik çoğu zaman yapılan alışverişin taksitlendirilmesine imkan tanıyan telefon kredisi işlemleri, teknolojik marketin kendisi tarafından gerçekleştirilmektedir.