Çocuklu Bir Kişiyle Evlenmek Doğru Bir Davranış mı?

featured
Share

Share This Post

or copy the link

Çocuklu Bir Kişiyle Evlenmek Doğru Bir Davranış mı?

Elbette önceki evliliklerinden çocuğu olan kişileri ötekileştirmek doğru değil. Ancak toplumumuzda böyle bir kanı var. Pek çok kişi çocuklu bir kişiyle evlenmek konusunda çok katı kurallara sahip.

Çocuklu bir kişiyle evlenmek konusunda insanların bir kısmının tereddüt etmeleri çok doğal. Ancak bunun temelindeki nedenler anlamak biraz zor. Önceki evliliklerinden çocuğu olan insanlarla evlenme konusunda kesin çizgileri olan kişiler dahi çocuklu kişilerle evlenebiliyorlar. Sonrasında ise zamanında büyük konuştuklarını bildikleri için arkadaşlarına karşı da mahcup duruma düşüyorlar. Peki, yanıldıkları nokta ne?

Aşk

Aşk her şeye kadirdir diye bir söz vardır. İşte bu sözün en çok anlam kazandığı yer ise böyle bir durum. Çocuklu bir kişiyle evlenmek konusunda inanılmaz şekilde ön yargılı olan insanlar âşık olduklarında her şeyi bir anda unutabiliyor. Bu yüzden yukarıda da dediğimiz gibi büyük konuşmamak gerek.

Sorumluluk Daha Büyük

Çocuklu bir kişiyle evlenmenin sorumluluğu çok daha büyük. Çünkü ister istemez babalık ya da annelik yapmanız gereken ya da en azından baba veya anne gibi davranmanız gereken bir çocuğun olması sizi de hazırlıksız olarak yakalıyor. Gerçi bu şekilde bir ilişkiye başlamak için aklınızda bir taktik geliştirmiş olabilirsiniz ama her zaman evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor. Siz çocuğu kabullenebilirsiniz ancak o sizi kabullenecek mi, bu da bir başka soru işareti. Bu noktada da devreye evleneceğiniz kişi giriyor. Böyle bir karar aldıktan sonra ortamı hem sizin hem de çocuğu içi yaşanılacak bir ortam haline getirmek de o kişiye düşüyor. Bu noktada herkesin işi biraz zor. Bu yüzden çocuğun anne ya da babası iki tarafı da mutlu ederek ortak paydada buluşturma çabasına girmeli. Elbette ilk başlarda bu maya tutmayabilir ancak kişiler birbirlerini daha iyi tanıdıkça aradaki soğukluk da eriyecektir.

4
mutlu
Happy
2
_zg_n
Sad
2
sinirli
Annoyed
2
_a_rm_
Surprised
2
vir_sl_
Infected
Çocuklu Bir Kişiyle Evlenmek Doğru Bir Davranış mı?
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!