featured
Share

Share This Post

or copy the link

Bulancak Gezilecek Yerler

Giresun ili gezilecek yerleri anlatmaya devam ediyoruz. Bugün sırada Giresun’un en hızlı büyüyen ve en dikkat çekici ilçeleri arasında yer alan Bulancak bulunuyor. Bulancak uzunca bir süre belde teşkilatı olarak bulunmuş ve 1934 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Giresun il merkezine çok yakın olan ilçe pek çok özelliği ile de Giresun ile benzerlik taşımaktadır. Karadeniz sahil yolu üzerinde bulunması nedeniyle hızlı bir şekilde gelişme gösteren ilçenin nüfusunun da son yıllarda arttığı söylenebilir.

Ordu ile komşu durumda bulunan ilçe; Ordu Giresun Havalimanına da çok yakın bir konumda bulunmaktadır. Havalimanın kurulması ve aktif olarak işlemeye başlaması sonucunda ilçe merkezine ulaşım hem kolaylaşmış hem de hacimsel olarak artış göstermiştir.

Bulancak Neresi Gezilir

İlçe sınırları içerisinde ziyaret edilecek çok fazla nokta bulunmamaktadır. Son yıllarda yerli turist akınlarının başlıca rotası olan Yayla turizminde de bu ilçenin oldukça önemli bir yeri olduğu bilinmektedir. Stabilize yollara sahip olması ve nispeten daha düz bir ilçe olması dolayısıyla Bulancak gezilecek yerleri bakımından da yaylaları ön plana çıkarmıştır.

Aynı zamanda ilçenin son derece uzun bir iskelede barındırmaktadır. Güzel havası, yemekleri, yaylaları ve yeşil mi yeşil doğası ile yolunuz Karadeniz’e düşmüşse muhakkak görülmesi gereken noktalar arasında ilk sırada yer alır.

Aynı zamanda Bulancak Kültür ve Sanat Şenliğinin Temmuz ayının 22si ile 27si arasında Erikli Köyünde yapılmakta olduğunu da hatırlatalım. Bu tarihlerde Bulancak ilçesine uğradıysanız bu güzel şenlikleri de görmeden geçmeyin.

Bulancak Ulaşım Nasıldır

Biraz öncede altını çizdiğimiz gibi bölgeye havayolu ile ulaşımda herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Ordu Giresun Havalimanı düzenli olarak hizmet verdiği için gönül rahatlığıyla bu havalimanından faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda ilçe Giresun ilinin en batısında bulunması ve Ordu ile komşu olmasının yanı sıra Karadeniz sahil yolu üzerinde bulunduğu için önemli bir kavşak noktası olarak konumlandırılabilir. Sizde gönül rahatlığıyla Karadeniz gezinizde Bulancak’a bir yer ayırabilirsiniz.

 

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Bulancak Gezilecek Yerler
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!