Düşük Sermaye İle Kazanç Sağlayabileceğiniz 6 İş Fikri

Sermaye
Sermaye
Share

Share This Post

or copy the link

Yapmakta olduğunuz işte yeriniz de mi sayıyorsunuz? Sizlere az sermaye ile kazançlı olabileceğiniz işlerin olduğunu söylesek peki? Kendi isteklerinize biraz daha hızlı ulaşabilmeniz adına farklı iş fikirlerini de aklınıza getirin mutlaka.

Az sermaye ile yapılabilecek işleri hatırlamak ise ilk yapacaklarınız arasında olsun. Sizin için hazırladığımız bu işleri ise aşağıda bulunan listeden görmeniz mümkün. Kimisi için çok az emek kimisi için ise bazı eğitimler gerektiğini de başlamadan belirtelim.

Yazıda değineceğimiz iş fırsatlarının bir çoğu düşük sermayeler ile hayata geçirilebilir durumda olmaları.  Daha fazla vaktinizi almadan aklınızda bir fikir olması adına sizler için hazırladığımız listeye geçelim.

 
1) Doğum veya Bebek Fotoğrafçılığı Yapma

Sermaye

Her geçen gün sosyal medyanın daha fazla güç kazanması sebebiyle insanlar çok daha sık bu mecraları kullanmaya başladı. İnsanlar en özel anlarını buralarda paylaşmak için artık daha profesyonel çalışmalar yaptırmak istiyorlar. Bu alanla ilgili çalışanlar ise yani fotoğrafçılık yapanlar ise bu işten kazanç sağlamış oluyorlar.

Fotoğrafçılık için ise ufak tefek reklamlar ve ismin duyulması oldukça önemli. Bu işi yaparak genel olarak asgari ücretin en az iki katı kadar gelir elde edilebildiğini de hatırlatalım. Bu konuya yatkınlığınız varsa ve fotoğraf çekmeyi seviyorsanız bu fikri aklınıza sık sık getirmenizde fayda var.

 
2) Solucan Gübresi Üretmek

Ülkemizde bu sektöre hızla gelişmekte olduğu için listemizde yer bu sektöre de yer verdik. Gübre üretimi hem kazançlı hem de çiftçiler aracılığı ile oldukça fazla alıcı bulmasından dolayı gelişen bir iş.

Çok fazla sermaye olmadan yapılacak işler arasında ilk sıralarda gelen gübre üretimde yapmanız gereken ise, başlangıç için 150 bin adet kadar solucan almak ve bu 40 metrekare kapalı bir alana sahip olmanız yeterli olacaktır.

Bu sayede daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz tesiste solucanların sayısı kısa sürede çok fazla artacağı için hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz. Ayrıca yukarıda bahsettiğimizden daha az sayıda satın alım yaparak da işe başlamanız mümkün.

 
3) Mantar Yetiştirmek

Sermaye

Talebin giderek artması ve yetiştirme şartlarının da kolay olduğu mantarlar, genel olarak bu işe girenleri memnun etmektedir. Bu sebepten dolayı az sermaye ile girebileceğiniz işlerden bir tanesidir. Fakat seçeceğiniz mantar türü ve işi ne kadar büyütmek istediğiniz konusunu düşünerek bu işe girmenizde fayda var.

Bu işin ne kadar karlı olabileceğiniz ufak bir örnekle açıklayalım: 40 metrekare bir alan içinde istiridye mantarı yetiştirerek işe başlayabilirsiniz. 4000 lira kadar bir masraf ile birkaç ay sonunda verimliliğe de bağlı olarak sermayenizi çıkarıp kara geçmeniz mümkün olabilir.

 
4) Yarasa Gübresi Satmak

Ülkemizde fazla bilinmese de uzun zamandır yurtdışında tercih edilen bu yöntem yavaş yavaş ülkemiz içinde kazanç getirecek hale geldi. Bu zamana kadar bu yöntemi deneyenler ise sonuçlardan oldukça memnun görünüyor. Doğal olan bu gübre ile kısa zamanda verimliliği iki buçuk katına çıkarmakta mümkün oluyor.

Ülkemizde birçok mağara bulunduğu için de yarasa gübresi oldukça fazla bulunmaktadır. Gerekli izinleri sağlayarak mağaraları bu işler için kiralayabilir, elde ettiğiniz gübreleri işleyerek veya ham hali ile satışa sunabilirsiniz. Bu işlemler için daha detaylı bilgi almak için ise yetkililer ile görüşmenizde fayda var.

 
5) Çiçekçi Açmak

Sermaye

Genel olarak birçok kişinin merak ettiği ve özel günler için vazgeçilmez olan çiçekçilik hizmeti de az sermaye ile yapılabilecek güzel işlerden bir tanesi. Yüksek kar getirisi ile birçok kişinin dikkatini çeken bu sektör fazlaca özen gerektiriyor.

Çiçekler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve insanlarla iyi iletişim kurmak bu alan için oldukça önemli. Güzel şekilde kazanç elde edebilmenizin bu noktalara bağlı olduğunu da belirtelim.

 
6) Catering Hizmeti Sağlamak

Genel olarak her yerde catering firması görüyoruz. Bu sayede bu sektörün ne kadar kazançlı olduğu konusunda da tahmin yürütmek zor olmuyor. Genel olarak küçük bir dükkan olarak işletmesini açan kişilerin daha büyük yerler haline dönüşmeleri oldukça ilgi çekici hale geldi. Sizlerde bu şekilde kazanç elde edebilirsiniz.

Yemekle aranız iyiyse ve girişimcilik konusunda cesaretliyseniz bu alanı denemizde fayda var. Birçok farklı insanın bu ihtiyacı giderebilmesi için de sizin gibi düşünen insanlara ihtiyaçları olabiliyor. Yemek gibi temel bir ihtiyacı gidererek güzel kazançlar sağlamanız mümkün. Büyük organizasyonlar için yemek sağlamak en büyük kazançlardan biri haline gelebiliyor.

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Düşük Sermaye İle Kazanç Sağlayabileceğiniz 6 İş Fikri
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!